„Pořád se o něčem bavíme, pořád si něco vysvětlujeme. Už není kam couvnout, řeči typu chci bojovat za Slezský FC mě nezajímají, chci to vidět na hřišti. Hráči musí makat, a ne počítat kroky, aby se neunavali. Prostě keců už bylo dost, teď musí hořet tráva," říká ostrým hlasem opavský trenér David Vavruška.

„Nebudeme si nic nalhávat, nacházíme se ve špatné situaci. Pokud hráči nebudou chtít bojovat za takový klub s tradicí a zázemím, jakým je Opava nemají v něm co dělat. Fotbal je o hráčích," pokračoval trenér Slezského FC. „Těžko můžeme chtít, aby tým v tomto stavu zvedali dvacetiletí kluci, teď je to na těch starších," dodal.

Opava naposledy prohrála ve Znojmě, navíc po tragickém výkonu. „První poločas byl hrozný, tohle se nesmí opakovat," uvědomuje si dobře David Vavruška. „My se opíráme o skvělé fanoušky. Je třeba si uvědomit, že opavský fanoušek je chytrý a fotbalu rozumí, nedá se opít rohlíkem, dobře pozná, když mužstvo jede na doraz," podotkl trenér.

Opavští jdou do utkání s Karvinou s několika změnami v sestavě. „Některé budou zásadní," upozornil opavský trenér. Konkrétní ale být nechtěl. Jisté je, že v zápasové nominaci budou chybět oba stopeři Martin Uvíra s Radkem Kudělou a také dlouhodobě zraněný obránce Jakub Dohnálek. A ještě jedna perlička z opavského tábora. Během čtvrtečního dopoledne v rámci odreagování vyrazili opavští fotbalisté na Malou Morávku sbírat houby, třeba je tato mimofotbalová aktivita nakopne.

Karvinský klub se chystal do slezské metropole vypravit autobus, ale od tohoto záměru nakonec upustil. „Kvůli nízkému počtu zájemců jsme byli nuceni autobus odvolat," uvedl pro klubový web tiskový manažer MFK OKD Karviná Adam Januszek.

Slezský FC Opava – MFK Karviná
29. září, 18.00, Městský stadion v Opavě

Pravděpodobné sestavy
Opava: Květon – Schaffartzik, Metelka, Kostelný, Hrabina – Partyš, Sedláček, Šrom – Ficek – Radzinevičius, Mrázek
Karviná: Rakovan – O. Cverna, Mikula, V. Cverna, Hoffmann – Ciku, Gonda, Vaněk, Vladavič – Vrána, Presl