Trávník na stadionu v Městských sadech se mění, a proto Opavané musí hrát v Krnově. Předchozí derby s Hlučínem ukázalo, že to vůbec není na škodu. Více než 1 200 lidí pomohlo vytvořit báječnou fotbalovou atmosféru.

„Myslím si, že hráči si zápas budou moci užít. Mohou hrát uvolněněji. Doufám, že se s domácími fanoušky rozloučíme vítězstvím. Krnovské podmínky jsou dobré. Diváci to ke hřišti mají blíže. Jsou ještě více slyšet. Vyšlo nám i počasí. Celkově si z posledního zápasu odnáším samá pozitiva," rozplýval se kouč Opavy Jan Baránek.

Hráči si budou chtít zápas užít. Jak by také ne. Postup už jim nikdo nevezme a mohou tak své příznivce pobavit. Ono to vlastně už v uplynulém kole proti Hlučínu nebylo vůbec špatné.

Na Slezském FC bylo patrné, že o vítězství moc stojí. Svého soupeře převyšoval a k vidění bylo několik hezkých kombinací. „Chtěl bych, abychom se prezentovali podobným výkonem. Minule jsem s ním byl spokojený," uvedl opavský trenér. Podle jeho slov by měl mít k dispozici všechny hráče. Nikoho netrápí zranění.

Pravděpodobná sestava Opavy
Hampel – Vavřík, Metelka, Dvorník, Mučka – Horka – Grossmann, Sedláček, Schaffartzik – Komenda, Jurečka

Informace pro fanoušky mířící do Krnova

Díky dohodě s Českými drahami bude navýšena kapacita vlakového spojení ve směru do Krnova. Jedná se o rychlík R11124, jenž vyrazí ze stanice Opava-východ – Krnov-Cvilín. Odjezd v 14.33. Zpáteční rychlík R1133 směr Opava-východ odjíždí ze stanice Krnov-Cvilín v 19.10. Slezský FC Opava byl na utkání s Orlovou nucen přijmout zvýšená bezpečnostní opatření.

„Vstupenky si mohou zakoupit pouze diváci z okresů Opava a Bruntál, kdy každý návštěvník musí při vstupu na stadion spolu s lístkem na utkání předložit platný občanský průkaz. Ať už jej pořídil v předprodeji, nebo mu byl zakoupen druhou osobou," poznamenal správce majetku SFC Opava Jaroslav Rovňan a jedním dechem dodal:

„Předložení platného občanského průkazu je nutné i při zakoupení lístku na utkání přímo na pokladně stadionu v Krnově."

Petr Dušek