„Dostali jsme se do situace, kterou nikdo nepředpokládal. V Uničově jsme si vyplili kalich hořkosti až do dna, Pohár házíme za hlavu, v sobotu musíme Pardubice bezpodmínečně porazit a je jedno po jakém výkonu. Ke třem bodům se musíme klidně prokopat," burcuje svůj tým kapitán Lumír Sedláček, který si trest za vyloučení na HFK odseděl právě ve středečním Poháru.

„Lumír je pro nás stěžejním hráčem. Spadl nám kámen ze srdce, když jsme se dozvěděli, že může v sobotu hrát," vydechl si trenér Jan Pejša, který společně s Jaroslavem Kolínkem má dočasně opavský tým na starosti. Opava ve středu v Uničově ukázala, že nemá pohodu a že její boj s individuálními chybami pokračuje. „Je to pořád dokola, chyby děláme, ale musíme jít dál," říká Jan Pejša.

Změny v sestavě pro sobotní duel nevylučuje. „Změny budou, konkrétní ale nebudu," dodal trenér. Menší průvan by si sestava Opavy zasloužila. Trápí se oba stopeři, oproti přípravě je nevýrazný Hynek Prokeš. Naopak v béčku září Marcel Cudrák.

Pardubice mají tým postavený na fotbalistech z regionu, dá se říci, že je to tým bez hvězd. „Do Opavy přijede tým, jehož hra je postavena na kvalitní defenzivě a rychlých brejcích. Musíme si dát pozor i na to, že přistupují rychle k hráčům. My to ale zvládneme, já klukům věřím," zdůrazňuje Jan Pejša.

K tomu, zda by mu případné vítězství pomohlo k tomu, aby on nakonec vedl Opavu jako hlavní kouč, Jan Pejša řekl: „Nad tím nepřemýšlím. Zajímá mě jenom vítězství v tomto zápase, co bude dál, nechávám osudu".

Slezský FC Opava – Pardubice
1. září 2012, 18.00, Městský stadion v Opavě

Pravděpodobné sestavy
Opava: Novák – Dohnálek, Uvíra, Swiech, Wirth – Metelka – Partyš, Sedláček, Schaffartzik – Ficek – Lokša
Pardubice: Shejbal – Přibyl, Němeček, Prorok, Norek – Dittrich, Dubský, Řezníček, Javůrek – Petrus, J. Sklenář