Oproti zápasu na Žižkově se do sestavy Slezanů vrací ofenzivně laděný záložník Petr Ševčík. „Jeho kreativita nám chyběla. Směrem dopředu jsme nebyli schopni nic vymyslet, doufám, že proti Pardubicím to bude lepší," dodává trenér Opavy, kterému naopak bude chybět vykartovaný František Metelka.

„Alternativ za Metelku je více. Rozhodneme se v den zápasu," přiznal Baránek.

Východočeši patří k předním týmům soutěže. První porážku letošní sezony utrpěli v minulém kole, když doma prohráli se Sokolovem 0:3. „Mají mladý tým, ve kterém nenajdete individuality. Hru mají postavenou na rychlých brejcích, z nich těží a jsou hodně nepříjemní," řekl ještě Baránek. Utkání má výkop dnes v 18 hodin.

Pravděpodobné sestavy Opava: Hampel – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Horka – Svatonský, Grussmann, Schaffartzik – Mrázek, Ševčík
Pardubice: Frydrych – V. Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra – Hašek, Kudrna, Jeřábek, Záviška – Fusek, Petráň

Dvě stě piv za deset korun Pivo za deset korun, to je akce, kterou připravil Slezský FC Opava ve spolupráci s provozovatelem občerstvení pro páteční zápas Fotbalové národní ligy s Pardubicemi. Dvě stě fanoušků, kteří si zakoupí bulletin k pátečnímu utkání, ve kterém bude například obsáhlý rozhovor s trenérem opavské devatenáctky Aloisem Skácelem, naleznou také kupón za který mají možnost v kterémkoliv stánku si pořídí pivo (0,5 l) za pouhých 10 Kč.

David Hampel: Pardubice porazíme a to nás nakopne

FK Viktoria Žižkov – Slezský FC Opava 2:0

V letošní sezoně doposud nastupoval opavský brankář David Hampel v pohárových zápasech. V neděli se dočkal tento třiadvacetiletý gólman i ve Fotbalové národní lize. Bohužel jeho Opava prohrála.

Odchovanec Hlučína dvakrát inkasoval, nutno říci, že ani na jedné z branek vinu nenesl. „Je to škoda, na Žižkově se dalo bodovat. Ráz zápasu určila rychlá penalta," míní David Hampel, kterému na tribuně držela palce jeho snoubenka Kamila oděna do jeho gólmanského dresu. Hampel by o post jedničky neměl přijít. Dnes proti Pardubicím by měl znovu chytat.

Davide, jak s odstupem času vnímáte nedělní porážku na Žižkově?

Je to pro nás ztráta. Na Žižkově se dalo bodovat. Soupeř nebyl lepší než my, bohužel ráz zápasu určila penalta. Ta s námi otřásla. I když jsme měli dost času na odpověď, gól jsme nedali.

Na rozhodčího Lercha jste se hodně zlobili. Zápas jste určitě rozebírali i u videa. Jaké je nakonec resumé. Byla to penalta?

V reálu to vypadalo, že ke kontaktu nedošlo, dle videa kontakt byl, ale stojím si zatím, že pískat se to nemuselo. Byla to hodně přísná penalta.

Penalta byla vyústěním mini tlaku Žižkova, na druhou stranu pak domácí nic většího neměli…

Když se zpětně ohlédnu, měli jednu šanci, když mě střela trefila do obličeje, s dorážkou jsem už problémy neměl. Ale ani tak jsme nebodovali.

A co vaše nominace na Pardubice?

Zatím to vypadá, že bych měl chytat.

Opava už dlouho nepoznala, jak chutná vítězství…

Je to pravda, ale je se třeba podívat, s jakými soupeři jsme hráli. Sigma je favoritem celé soutěže. S Táborskem to bylo hektické, klidně jsme mohli vyhrát 5:3. V pátek to ale zlomíme a Pardubice porazíme, jsem o tom přesvědčen. Tohle vítězství nás nakopne, bude naším odrazovým můstkem.

Už jste nějak rozebírali vašeho patečního soupeře?

Pardubice mají mladý tým, ve kterém je hned několik hráčů, kteří prošli pražskou Spartou. Čeká nás nebezpečný protivník, já ale věřím, že utkání zvládneme a vyhrajeme.

Opava hraje netradičně v pátek…

Myslím si, že to není špatné. V sobotu je v Opavě basket, tak alespoň diváci uvidí oba sporty. Navíc my hrajeme ve středu pohár, takže nám to může pomoci.

Vy půjdete v sobotu na basket?

Je to možné. (usměje se)