„Prohráli jsme dvě utkání na hřištích soupeřů, vždy se tak stalo po našich dobrých vstupech do utkání, bohužel poté jsme se nevyvarovali chyb, které soupeř dokázal potrestat," podotkl asistent trenéra Baránka Radim Kučera. „Hrajeme doma a chceme zvítězit. Nastoupí proti nám houževnatý soupeř s nebezpečnou ofenzivou.

Když se vyvarujeme chyb a budeme proměňovat šance, vyhrajeme," je si jist Kučera.

Otázkou je, v jaké sestavě domácí nastoupí. „Ve hře je více variant, změny v sestavě nevylučujeme. Uvidíme podle pátečního tréninku. Jsme kompletní, vybírat je z čeho," uzavřel Baránkův asistent. Zápas v Městských sadech má výkop v 18 hodin.

Pravděpodobná sestava Opavy:
Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka – Svatonský, Ševčík, Schaffartzik – Mrázek, Machálek

Pravděpodobná sestava Táborska:
Toma – Kotrba, Cíferský, Mráz, Divíšek – Traore, Javorek, Džafić – Ciku, Tusjak – Musiol

Josef Květon: Jan Šimák mi chybět nebude

Brankář Slezského FC Josef Květon cenu pro nejlepšího hráče Fotbalového národní ligy  za měsíc srpen převzal přímo na stadionu v Městských sadech.

V sobotu odpoledne do Městských sadů přijede Táborsko, které v minulé sezoně bojovalo o postup do ligy. Jako nejlepší hráč Fotbalové národní ligy za měsíc srpen do zápasu nastoupí brankář Slezského FC Josef Květon

Pro opavského gólmana jde o první ocenění tohoto druhu. Ve čtvrtek dopoledne ho přímo na stadionu navštívil zástupce FNL a ocenil ho za velmi kvalitní výkony.

„Dostal jsem takovou sošku. Musím se přiznat, že něco takového jsem převzal poprvé ve své kariéře. Každopádně bych chtěl podotknout, že to neberu jako ocenění patřící jenom mně. Bez dobře bránících spoluhráčů bych to nikdy nedostal," uvedl Josef Květon, s nímž naše redakce pořídila krátký rozhovor.

Pepo, dnes se proti vám postaví silný tým Táborska. Co očekáváte od tohoto zápasu?

Jedná se o hodně kvalitní mužstvo, což koneckonců potvrzují výsledky z minulé sezony. Nemáme před sebou vůbec jednoduchý zápas.

V čem hlavně bude tkvět síla soupeře?

Trenér nás na některé věci upozorňoval. Táborsko jsme studovali na videu. Musíme si dát dobrý pozor na jejich rychlou kombinační hru. Je třeba ji eliminovat.

Soustředili jste se při tréninku nějak speciálně na bránění standardek Jihočechů? Táborsko už sice nemůže spoléhat na služby Jana Šimáka, ale nějací vytříbení technici by se v kádru hostů určitě našli.

Mají ve svém středu několik kvalitních hlavičkářů. Trenéři nám na videu ukazovali, jak zahrávají standardní situace. Podle mého jsme na to dobře připraveni.

Na celek Táborska jistě nemáte ty nejlepší vzpomínky. V minulém roce se po porážce 3:5 na jeho hřišti musel Slezský FC pakovat do třetí ligy. Bude mít mužstvo v hlavách tento neslavný výsledek?

To vůbec. Podle mého je tohle minulost. Psychicky jsme na tom velmi dobře.

Vy osobně se nejspíš vůbec nebudete zlobit, že v kádru hostujícího výběru už není Jan Šimák, že? Naposledy vás pokořil hned dvakrát. V jednom případě šlo o střelu snad ze třiceti metrů.

Ano, je to tak. Jedna z jeho branek padla po střele zhruba z této distance. Mi rozhodně chybět nebude. Šlo o hodně velkou postavu týmu. Rozhodčí to také uměli vzít v potaz.

Pojďme se ještě v krátkosti vrátit o týden zpět. Po asi nejhorším výkonu této sezony jste prohráli ve Vlašimi 0:2. Co všechno bylo v onom zápase špatně?

Bylo toho víc. Nejprve jsme inkasovali dost nešťastný gól a potom Vlašim udeřila znovu z dorážky. Dneska to musíme odčinit a potěšit naše fanoušky vítězstvím.

Vyčítán vám byl především nedůraz v osobních soubojích a taky nízké nasazení. Byl podle vás problém ještě v něčem jiném?

Osobně si nemyslím, že bychom nebyli důrazní anebo že by chybělo nasazení. Neproměnili jsme řadu šancí, ale chybělo nám je proměnit. Příště nesmíme dopustit, abychom dostali stejný gól jako byl ten první ve Vlašimi.

Necítíte za poslední dva zápasy lehký úpadek formy? Před Vlašimí Opava sice nejtěsnějším možným rozdílem porazila v poháru Karvinou, ale samotný výkon měl k ideálu daleko. Prohru ze středu Čech pak asi netřeba připomínat.

Podle mého žádný problém nemáme. Předtím jsme výborně zvládli domácí utkání s olomouckou Sigmou, do kterého nenastoupili dva nebo tři členové základní sestavy. Věřím, že se na vítěznou vlnu naladíme už dnes proti Táborsku.

Zacloumá s mužstvem následující náročný program? Přece jenom dnes zápas Fotbalové národní ligy a ve středu pohár v Třinci.

Na tohle se zatím vůbec nesoustředíme. Momentálně máme v hlavách pouze dnešní zápas. Pohár budeme řešit až příští týden.

Roman Brhel, Petr Dušek