„Hrajeme doma, chceme vyhrát," řekl stručně opavský trenér Jan Baránek.

„Výkon v Karviné nebyl dobrý. Do každého zápasu musíme jít na sto procent. V minulém utkání nám chyběla agresivita, směrem dopředu jsme toho moc nepředvedli," vracel se kouč SFC k týden starému duelu. Na adresu Třince řekl: „Těsně před startem soutěže vyměnil trenéra, ideální sestavu zatím hledá, nejsou tolik čitelní. Ale my se především musíme soustředit sami na sebe."

Trenér nemá k dispozici kompletní sestavu. Mimo je zraněný Zdeněk Pospěch, chybět bude Tomáš Machálek. „Hrát nebude ani František Metelka, který má problémy s kolenem," doplnil výčet absentérů Jan Baránek, který počítá oproti utkání v Karviné se změnami v sestavě.

Třinec se zatím trápí, naposledy doma remizoval 3:3 s nováčkem z Vyšehradu, podle představ mu nefunguje defenziva. A jestliže Opava prohrála v Karviné 0:3, tak zkušený gólman Třince Lukáš Paleček se obává podobného výsledku. V posledních dvou zápasech totiž musel vytahovat míč ze sítě hned osmkrát ve Znojmě dostal pět gólů, od nováčka z Vyšehradu tři.

„Pokud se nevyvarujeme zbytečných chyb, přijedeme z Opavy s trojkou. Takhle to prostě dál nejde, asi se musí něco stát, ale to je na trenérech," narážel zkušený gólman na rozpačitý vstup Třince do soutěže. Palečkův tým inkasoval už desetkrát, stejně jako Vlašim. Horší obranu má jen béčko Olomouce a Vyšehrad.

Roman Brhel, Roman Baselides