Trenér Jan Baránek nebude moci počítat s brankářem Petrem Vaškem a záložníkem Tomášem Jursou, oba nepustí na trávník disciplinární trest.

Oba týmy se spolu utkaly na podzim, tehdy byla k vidění přestřelka s drtivým závěrem Opavy, která vstřelila dvě branky v nastavení. „Byl to divoký zápas, pro diváky velmi atraktivní. Takový už dlouho neuvidíme. Tehdy pro nás byl bod zlatý, nyní ale bereme jen vítězství. Každý jiný výsledek by pro nás byl zklamáním," podotkl trenér Opavy Jan Baránek.

„Ústí se první jarní výhry dočkalo v minulém kole, věřím, že ta naše přijde nyní," dodal.

Slezané půjdou do zápasu se změnami v sestavě. „Místo Jursy nastoupí zřejmě jeden z dvojice Janetzký, Horka," prozradil trenér SFC. V brance by měl Petra Vaška nahradit Josef Květon, i když ani výkony Kryštofa Lasáka v barvách béčka nejsou vůbec špatné.

Opava bojuje se špatnou koncovkou. „Přijde mi to, že už je to o hlavě. Hra špatná není, jenom nedokážeme proměňovat šance," povzdechl si Jan Baránek. „S defenzivou problém nemáme. Soupeř se do šance dostane po nějaké naší chybě, nebo si dáme gól sami," zakončil šéf opavské lavičky.

Utkání v Městských sadech má v sobotu výkop v 18 hodin.