V sobotu je čeká domácí duel s Varnsdorfem. Kvůli žlutým kartám nebude moci trenér Roman Skuhravý počítat s Dominikem Simerským a Tomášem Smolou.

„Varnsdorf je sice v tabulce desátý, ale kluky musím varovat protože nastoupíme proti týmu, který patří k pěti nejlepším v soutěži, co se týká hry," upozorňuje trenér Roman Skuhravý. „Máme před sebou těžký oříšek, ale musíme ho zvládnout," podotýká kouč.

Pro karty budou chybět Simerský se Smolou. „K tomu dva hráči mají zdravotní problémy. To se týká Tomáše Jursy, kterého chceme co nejvíce vytěžovat," poznamenal Roman Skuhravý, kterého potěšil středeční návrat Zdeňka Pospěcha.

„Je to potěšující, že se Zdena vrátil. Klidně by zvládl celý zápas. Uvidíme, jak jeho koleno bude reagovat nyní po zápase. Nechceme ho přetěžovat, v sobotu ho nejspíše budeme šetřit," prozradil šéf opavské lavičky, který tím přiznal, že na sobotu chystá změny v sestavě.

„Změny budou, ale sestava bude taková, jenž nám přinese vítězství, a to bez ohledu na středeční pohár," zdůraznil Roman Skuhravý, který ještě řekl: „V téhle chvíli kluci melou z posledního. Chtěl bych požádat fanoušky, aby jich přišlo v sobotu co nejvíce. Oni nám mohou výraznou měrou dopomoci ke třem bodům. Pojďme udělat parádní atmosféru."

Stejně hovořil i generální manažer Alois Grussmann: „Fotbal v Opavě opět táhne. Jsem rád, že si diváci nacházejí cestu zpět na stadion. Připomíná mi to časy, kdy jsme hráli o postup. Do konce soutěže zbývají dva zápasy, chci poprosit, aby přišlo do ochozů co nejvíce fanoušků."

Sobotní zápas má začátek v 18 hodin.