„Je možné, že Honza bude k dispozici, zda se objeví v základní sestavě, to ale říci nemohu," řekl trenér Jan Baránek. „Sestavu oproti Budějovicím moc měnit nebudeme," dodal.

Hrát nebude moci kapitán Zdeněk Pospěch. „Není stále zdravotně v pořádku," povzdechl si kouč.

Jeho tým ze dvou zápasů vytěžil čtyři body, kdežto Vlašimští pouze jeden. „Vlašim má sice jeden bod, ale o to více bude chtít u nás uspět. My máme bodů více, ale vzhledem k průběhu zápasu v Budějovicích jsme měli mít bodů šest, před týdnem v pátek jsme dva ztratili," podotkl Baránek a pokračoval: „Jestliže v sobotu nevyhrajeme, naše úvodní výsledky tím degradujeme."

Sobotní duel má začátek v 18 hodin.

Obránce Jan Žídek: Spadl mi obrovský kámen ze srdce

Příchod zkušeného stopera Jana Žídka do Opavy byl dlouho avizovaný. V červnu mu skončila ve Frýdku smlouva a třicetiletému rodákovi z Oldřišova nic nebránilo, aby se vrátil do klubu, ve kterém vyrůstal. Během letní přípravy si hned řekl o základní sestavu a trenér Jan Baránek s ním počítal do stoperské dvojice s Josefem Dvorníkem.

Jenomže soutěž začala a Jan Žídek v sestavě Opavy chyběl. Důvod? Na světě byla ještě jedna smlouva, podle které patří obránce Frýdku. Valcíři si tak na Jana Žídka dělali stále nárok.

Jan Žídek se tak dostal do nezáviděníhodné situace, nemohl hrát. V úterý ale došlo k obratu. Odvolací komise FAČR v Olomouci rozhodla, že smlouva mezi Janem Žídkem a Frýdkem-Místkem je neplatná, rozhodla tak ve prospěch hráče, aby mu nebylo bráněno ve sportovní činnosti.

„Cítím velkou úlevu, spadl mi obrovský kámen ze srdce, už se mohou soustředit jenom na fotbal," svěřil se Jan Žídek. Věřil ale, že situace se obrátí k lepšímu. „Měl jsem velkou podporu v panu Hájkovi, který mě uklidňoval s tím, že všechno dobře dopadne, nakonec se tak stalo," vydechl si třicetiletý obránce a dodal: „Těšilo mě, že Opava má o mě takový zájem."

Ke smlouvě, která byla předmětem sváru, opavský obránce řekl: „Šlo jen o papír, který byl součástí přechodu frýdeckého klubu z Občanského sdružení na akciovou společnost. Rozhodně ale nešlo o nový kontrakt," zdůrazňuje nová posila SFC.

Pohár v Šumperku, domácí zápas s Frýdkem a utkání v Českých Budějovicích sledoval důrazný obránce pouze jako divák. „Svrběly mě ruce i nohy, chtěl jsem klukům pomoci, bohužel nebylo mi to umožněno, na tribuně jsem docela trpěl, týmu jsem tak alespoň fandil," pravil Jan Žídek.

Během letní přípravy se trenéru Janu Baránkovi vykrystalizovala stoperská dvojice Josef Dvorník-Jan Žídek. Jelikož ale druhý jmenovaný nebyl k dispozici, přivedlo vedení klubu Dominika Simerského, který se velmi rychle aklimatizoval a v obou odehraných zápasech předvedl spolu s Dvorníkem výborný výkon.

Kouč Jan Baránek tak bude mít pořádně zamotanou hlavu. „Začali jsme výborně, máme čtyři body, navíc náš výkon nebyl špatný," konstatoval Jan Žídek, který se vyjádřil ke svému možnému sobotnímu startu.

„Nevím, jestli bude registrace vyřízena, byl bych ale rád za nominaci na utkání. Sestava je pak věcí trenéra," podotkl Jan Žídek, který nemusí nastupovat pouze na pozici stopera. „Mohu hrát i na levé nebo pravé straně obrany, ale to bych neřešil. Jsem rád, že se situace kolem mé osoby vyřešila," usmál se oldřišovský rodák.