„Máme před sebou klíčový dvojzápas jara," řekl úvodem trenér Slezského FC Opava David Vavruška. Slezané v neděli sice prohráli ve Varnsdorfu, ale na trávníku se blýskli dobrým výkonem. „Doufám, že na něj navážeme. Na druhou stranu vždy vaše hra závisí na tom, co vám dovolí soupeř," podotkl kouč Slezského FC.

„Cesta k vítězství vede přes maximální nasazení, hráči se musí vydat nad své možnosti," zdůraznil David Vavruška.

Znojmo pod trenérem Leošem Kalvodou čeří překvapivě vody na samé špici Fotbalové národní ligy a patří k horkým aspirantům na postup. V zimní přestávce odešel sice kanonýr Vašíček do Jihlavy, ale Jihomoravané za něj našli náhradu v podobě Marka Heinze. Bývalému reprezentantovi klima ve vinařském kraji svědčí. Okamžitě se z něj stala velká hvězda celé soutěže.

„Znojmo je o Marku Heinzovi, kromě něj je ale v kádru několik kvalitních fotbalistů, kteří jsou kombinačně schopní," poznamenal opavský trenér. Kromě zmiňovaného Heinze se kouč Kalvoda může opřít o kvalitní stoperskou dvojici Todor Yonov - Josef Hnaníček, ke klíčovým postavám patří také gólman Vlastimil Hrubý s exbrněnským defenzivním záložníkem Radkem Buchtou. V záloze pak nastupuje bývalý hráč Opavy Radim Nepožitek a také vicemistr světa do dvaceti let Tomáš Okleštěk.

Opava jde do zápasu v kompletním složení, tedy až na Binara, Hampla a Jurečku, které sužují zdravotní problémy. „O sestavě jasno mám," dodal Vavruška. Není vyloučeno, že domácí nastoupí s třemi útočníky. „Zápas ve Varnsdorfu jsme tak dohrávali a nevypadalo to špatně," poznamenal David Vavruška, který věří, že na stadion si najde cestu co nejvíce fanoušků: „Doufám, že se k nám za poslední nepovedené výsledky neotočí zády. Jejich pomoc budeme potřebovat."

Znojmo naposledy remizovalo v Táboře se zachraňujícím se Táborskem. „Zápas skončil stejně jako v Sokolově. Dokonce bych řekl, že hra a průběh zápasu byly velice podobné jako tam. Nebyli jsme odvážní a dostatečně důrazní, to musíme změnit. Pokud budeme hrát důrazněji, můžeme uspět ve středu v Opavě. Doufám ale, že Opava nebude hrát beton. Myslím, že se poženou za gólem a ukážou, jak se hraje fotbal," řekl kouč Znojma Leoš Kalvoda.

Slezský FC Opava - 1.SC Znojmo
24. dubna, 18.00, Městský stadion v Opavě
Rozhodčí: Zelinka Tacina, Marek

Pravděpodobné sestavy
Opava: Květon - Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný - Partyš, Zapletal, Sedláček - Mrázek, Prokeš, Lokša
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Hnaníček, Mudra - Buchta - Helísek, Okleštěk, Nepožitek, Cihlář - Heinz