Jediná branka úvodního střetnutí padla během třiasedmdesáté minuty. Rolný rozehrál standardku a Češek posunul míč za záda kroměřížského gólmana. Sobotní zápas, který na hřišti U koupaliště začíná v 11.00, bude ještě vypjatější. Hanáci totiž musí vstřelit branku, jestliže chtějí pomýšlet o první lize.

„Víme, že nás čeká rozhodující utkání. Očekávám velmi těžký zápas, v němž na trávníku musíme odevzdat maximum," popisoval trenér opavské devatenáctky Alois Skácel a jedním dechem dodal: „Těší mě, že vzadu jsme uhráli nulu. Na druhou stranu náš celek neproměnil celou řadu šancí.

Podle mého mohou rozhodovat detaily. Uvidíme, co s hráči udělá počasí, protože má být vedro."

Skácelovi svěřenci už absolvovali rozbor posledního střetnutí s Kroměříží. Ví, na co si mají dávat pozor. „Soupeř je nebezpečný na krajích hřiště a je silný v osobních soubojích. Pět kluků má zkušenosti i z MSFL," pokračoval Alois Skácel, který nebude mít k dispozici kompletní kádr.

Kvůli zranění nemůže nastoupit Roman Kirschner a také talentovaný středopolař Jakub Janetzký, jehož služby v nyní už uplynulé sezoně, hojně využívalo také druholigové áčko Slezského FC.