Namotivováni jsou zejména Opavští, kteří mocně touží po plném bodovém zisku.

„Na tento zápas se připravujeme jako na každý jiný, jdeme do něho však s jasným cílem zvítězit, protože jsme v této sezoně už dvakrát prohráli. Jedná se o derby, které je svým způsobem vždy specifickým utkáním," popisoval trenér opavské rezervy Lubomír Hrabina.

Kouč Dolního Benešova Dušan Christoph přesně neví, co má od soupeře čekat: „Áčko hraje v sobotu pohár v Hlučíně a je možné, že někdo z prvního týmu bude poslán k béčku."

Lubomír Hrabina tuší, s jakou taktikou by hosté mohli na jeho svěřence vyrukovat. „Hrají spíš z bloku, důsledně brání a přechází do rychlých brejků. Mají některé kvalitní fotbalisty. Jmenuji například Adamíka nebo zkušeného Juchelku. Na nikoho speciálně se připravovat nebudeme, ale na tyto hráče si určitě musíme dát pozor," popisoval kormidelník rezervy SFC Opava, jenž bude mít k dispozici kompletní kádr.

Dušan Christoph řeší pouze možnou absenci Lukáše Malchárka: „Momentálně má problémy s Achillovkou. Nevím, jestli se stihne dát dohromady. Jinak jsou všichni zdraví a nikdo by neměl chybět."