Hostující výběr má Opavě co vracet. V červencovém přípravném zápasu totiž prohrál v Šilheřovicích nejtěsnějším možným rozdílem po trefě Kubaláka. Hlučínský trenér a manažer klubu v jedné osobě Milan Valachovič si je ovšem moc dobře vědom toho, že před měsícem to bylo úplně jiné utkání.

„Nepostavili jsme asi sedm stabilních opor. Samozřejmě se to určitým způsobem projevilo, i když jsme neproměnili řadu šancí," rozpomínal se Milan Valachovič.

Nyní už by mělo být k dispozici obávané ofenzivní duo Badalyan - Hanus. Kouč opavského béčka Lubomír Hrabina má svého zítřejšího soupeře dokonale nastudovaného. Sám přitom připustil, že v jeho případě zafunguje i zvláštní motivace, neboť v Hlučíně v minulosti jako trenér působil.

„Badalyan s Hanusem jsou vynikající střelci. Není to však pouze o nich. Pozor je třeba si dát i na dalšího zkušeného borce Petra Žižku. Velice nebezpeční jsou také Mucha anebo Limanovský," vyjmenovával Lubomír Hrabina.

Unavenějším týmem by teoreticky mohl být Hlučín, jelikož v týdnu absolvoval druhé kolo Poháru České pošty proti ostravskému Baníku. Před domácími diváky favoritovi podlehl těsně 1:2.

„Škoda inkasovaných branek z prvního poločasu. Mí svěřenci nepodali vůbec špatný výkon. Snad je to v negativním slova smyslu nepoznamená v duelu s rezervou Opavy a nedojde k podcenění nebo něčemu podobnému," varoval Milan Valachovič.

Také jeho nedělní soupeř naposledy neprodělal zrovna šťastné utkání v Zábřehu. „Prohráli jsme sice 1:3, ale naše mužstvo vedlo 1:0 a za tohoto stavu nedalo čistou gólovku. S dvougólovým vedením to mohlo vypadat úplně jinak," doplnil kouč Slezského FC a zauvažoval nad tím, jaká by mohla být sestava na Hlučín:

„Kvůli zranění nikoho nepostrádáme. Áčko hraje v sobotu večer s Ústím. Uvidíme, koho budeme moci použít."

Také Milan Valachovič by měl mít k dispozici kompletní kádr. Otazník visí pouze nad startem Badalyana. „Z poháru si odnesl zranění. V jednom souboji dostal loktem a utrpěl tržnou ránu na hlavě. Zatím nevíme, jestli bude schopen nastoupit," připustil hlučínský stratég.

Pravděpodobná sestava Opavy B
Godula - Demel, M. Zagol, Hoza, Rubý - Lavrovič, Macíček, Gebauer, Galvas - Kubalák, P. Zagol

Pravděpodobná sestava Hlučína
Hlaváč - Žižka, Heiník, Mac, Malcharek - Ondrušík, Dostál, Váňa, Limanovský - Hanus - Foltýn

Petr Dušek