Trenér Opavy Roman Skuhravý zápas vítá. „Bereme jej jako konfrontaci s první ligou, takže do něj jdeme se vší vážností. Rozhodně to není tak, že bychom před tímto duelem upřednostňovali sobotní zápas. Jedeme se porvat o dobrý výsledek.

V přípravě jsme se Slováckem prohráli. Doufám, že z tohoto střetnutí se poučíme a dnes to bude úplně jiné utkání, protože tenkrát byl vidět markantní rozdíl mezi první a druhou ligou. Co se týká sestavy, tak máme z čeho vybírat."

Kouč Levý opory šestřit nebude

Oba soupeři se utkali na začátku září v přípravném utkání. Slovácko tehdy jasně dominovalo a smetlo Slezský FC 5:1. Podobně hladký průběh ale domácí trenér Stanislav Levý neočekává.

„Opava má kvalitní tým. V posledních týdnech jsem ji několikrát viděl a není náhoda, že atakuje špici druholigové tabulky. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého, samo to nepůjde," varuje zkušený kouč před jakýmkoliv podceněním.

I proto zřejmě nebude žádné hráče šetřit a do hry pošle to nejlepší, co má k dispozici. „Momentálně má prioritu pohárový zápas, nikam dál se nedíváme. Vůbec nepřemýšlím nad tím, že bych někoho nechal úmyslně odpočívat, i když dílčí změny v sestavě mohou nastat," konstatoval Stanislav Levý.

Tomu jistě bude chybět bosenský záložník Eldar Civič, jenž si plní reprezentační povinnosti. Jinak by měl vybírat z kompletního kádru. „Zatím nikdo nehlásil, že by měl nějaké zdravotní potíže, snad to tak zůstane i po odpoledním tréninku," poznamenal trenér Slovácka v pondělí po poledni.

Přestože je jeho tým jasným favoritem, své svěřence bude upozorňovat na ofenzívu soupeře. „Opava má ve svém středu hned několik hráčů, kteří umí dát gól, proto jim k tomu nesmíme dát prostor. Chceme zápas zvládnout a postoupit do dalšího kola," dodal Stanislav Levý.