Podle opavského trenéra Romana Skuhravého půjde na Soukeníku o hodně. Dokonce soudí, že v průběhu tohoto víkendu se může rozhodnout o postupu do naší nejvyšší soutěže. Třetí Opava v tuto chvíli na druhou Ostravu ztrácí pět bodů.

„Myslím si, že pokud si po tomto kole Baník udrží stejný náskok, bude mít k první lize skutečně blízko. Může to rozhodnout. Toto kolo vidím jako klíčové," popisoval.

Týmu SFC rozhodně nepřidá další náročné cestování. Ve čtvrtek časně ráno se Slezský FC vrátil ze středu Čech a nyní musí jet ještě dál. „Není to pro nás vůbec jednoduché. Bude to náš pátý zápas v patnácti dnech. Soupeři jsme navrhovali odložení na neděli. S tím ale nesouhlasil.

Z Boleslavi jsme přijeli v jednu ráno a v sobotu ráno zase musíme cestovat. Někteří se potýkali se zdravotními problémy, takže těžko říct, jestli budou v pořádku," mínil Roman Skuhravý, podle něhož bude jasněji po pátečním tréninku.

Nevylučuje, že v sestavě mohou nastat změny. Kvůli čtyřem žlutým kartám určitě nenastoupí Jakub Janetzký, se zraněním laboruje Radim Grussmann a otazník visí také nad startem Tomáše Jursy.

I když je program pro Opavu v posledních dnech nebývale náročný, z psychologického hlediska jim v Táborsku určitě může pomoci historický úspěch v poháru. „Může to mít dva scénáře. Buď dojde k uspokojení, před čímž jsem varoval, anebo budeme těžit z pohárové euforie, která nás požene kupředu.

Domácí jsou nepříjemným soupeřem. Mají nového trenéra. Pod jeho vedením je táborská hra účelnější," komentoval kouč Opavy.