V Třinci se v sobotu od 10.15 představí nováček z Opavy, který ještě neztratil ani bod. „Budeme chtít potvrdit dobrou formu z předchozích zápasů, a to jak bodovou, tak herní," řekl asistent opavského kouče Jana Baránka Radim Kučera.

„Třinec poslední domácí zápas s Karvinou prohrál, bude mít o to zvýšenou motivaci nás porazit, očekávám těžké utkání se šťastným koncem pro nás," poznamenal Kučera. Opavští jsou až na dlouhodobě zraněného Kuzmanoviče kompletní. „Pokud se nic nenadálého nestane, do sestavy nebudeme zasahovat," dodal Baránkův asistent.

Do slezského derby, které budou provázet zvláštní bezpečnostní opatření, půjdou třinečtí fotbalisté s odhodláním zvítězit. I navzdory tomu, že Opava přijede v pozici lídra soutěže. Úvodní derby na domácí půdě proti Karviné hráči nezvládli.

„Předpokládám, že to bude jiný zápas, hráči se dostali do pohody dvěma venkovními úspěchy. Dvakrát v řadě dali tři góly a svou střeleckou potenci budou chtít zopakovat i doma proti lídrovi," řekl trenér Třince Marek Kalivoda.

Pravděpodobné sestavy
Fotbal Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubaň – Hupka, Motyčka, Ceplák - Joukl, Malíř – Smetana
Slezský FC Opava: Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka, Horka – Vavřík, Ševčík, Schaffartzik – Mrázek

Bezpečností opatření na zápas v TřinciFotbalový klub z Třince vydal pro sobotní duel se Slezským FC řadu bezpečnostních opatření. Níže přinášíme souhrn nejdůležitějších informací týkajících se opavských fanoušků.

Parkování pro motorová vozidla a případný výjezd autobusem pro fanoušky hostů bude zajištěno na Tyršově ulici poblíž nebo přímo u staré WERK Arény (ul. Lesní č. 60), kde se bude nacházet pokladna pro fanoušky hostů. Nejvhodnější vlakové spojení pro fanoušky přepravující se vlakem bude v 7.45 s výjezdem z Opavy a příjezdem do Třince na vlakové nádraží v Třinci (ul. Nádražní čp. 348) v 9.31.

Pro tyto fanoušky zde budou připraveny zdarma dva autobusy, speciály k přepravě k hlavnímu vstupu k pokladně hostujícího sektoru u staré WERK Arény, kde budou autobusy parkovat, a po ukončení utkání pojedou také zpět na vlakové nádraží. V sektoru pro hosty již bude připraven stánek s občerstvením a sociální zařízení.

Vzhledem ke zvýšenému riziku utkání budou probíhat u vstupu důkladné bezpečnostní prohlídky. Žádáme diváky, aby cestu na stadion nenechávali na poslední chvíli.

Změny se dotknou i třineckého kotle, který bude z bezpečnostních důvodů přesunut na druhou stranu tribuny. Vstupné pro toto utkání činí 50 Kč. Studenti a důchodci po předložení průkazu zaplatí 30 Kč. Ženy, děti a držitelé karet ZTP nebo ZTP/P mají vstup na utkání zdarma.

Tomáš Mrázek: Pozor si musíme dát na Míru Cepláka

Tomáš Mrázek

Tři zápasy, devět bodů. Touto skvělou bilancí se může momentálně ve druhé fotbalové lize pyšnit pouze její nováček z Opavy. Prodloužit svou sérii jedou Opavští do Třince. Prostředí stadionu Rudolfa Labaje zná opavský útočník Tomáš Mrázek. Osmadvacetiletý forvard pod Javorovým půl roku působil.

To, že by měl proti svému bývalému zaměstnavateli nějakou speciální motivací, necítí. „Chci vyhrát každý zápas, zvýšenou motivaci proti Třinci necítím, přece jenom jsem za něj hrál jen půl roku, ze současného kádru znám snad jen sedm hráčů," řekl Tomáš Mrázek.

Tomáši, za Třinec jste hrával, máte o zvýšenou motivaci postaráno?

Vůbec ne. Žádnou nostalgii necítím, byl jsem vždycky Opavák. Mám hlavní cíl, a to v Třinci vyhrát, pro mě je to stejný zápas jako všechny ostatní.

Opava jede do Třince jako lídr druhé ligy, ze tří zápasů vytěžila devět bodů…

Nikdo z nás to nečekal. Je třeba ale podotknout, že všechny zápasy jsme vyhráli zaslouženě. Myslím si, že i herně jsme na tom byli lepší než naši soupeři.

Co by na Třinec mohlo platit?

S trenéry jsme Třinec rozebírali na videu. Myslím si, že připraveni jsme dobře, ale co by mohlo na ně platit, si nechám pro sebe (úsměv).

Má podle vás Třinec ve svém středu individualitu?

Mají hru postavenou na týmovém výkonu. Podle mě ale jednoho rozdílového hráče mají, tím je Míra Ceplák na levé straně zálohy, který dokáže rozhodovat zápasy.

Opava praktikuje v letošní sezoně hru na jednoho útočníka, jak vám tento styl vyhovuje?

Hrajeme takto třetí zápas, přece jenom v přípravě se sestava hodně točila. Myslím si, že špatné to není, což dokazují výsledky. Skvěle se pod hrotem chytil Petr Ševčík, zatím nám to klape a to je dobře.

Vy jako útočník máte zatím na svém kontě nulu v kolonce vstřelených branek, avšak proti Třinci se v minulosti vcelku dařilo…

Kdyby mi to tam spadlo, nezlobil bych se. Důležité je, že sbíráme body, je jedno, kdo góly dává. Mě osobně mrzí hlavně zápas v Mostě, ve kterém jsem zazdil dvě tutovky.