Trenéru Janu Baránkovi chybí hned šest fotbalistů, novým hráčem na marodce je stoper František Metelka, který má problémy s kolenem a zůstal doma.

„Zásahu do sestavy je hodně," povzdechl si Jan Baránek. Kromě Metelky mu totiž chybí Dvorník, Jursa, Kušner, Machálek a Grussmann. „Šanci dostanou jiní hráči, kteří svou kvalitu prokazovali v minulých zápasech. Nevýhodou je nesehranost," podotkl Jan Baránek.

Kdo bude hrát ve stoperské dvojici s Davidem Mikulou, to prozradit nechtěl. Nabízí se varianta s Horkou, určitou možností je Habusta nebo mladý Vojtěšek. „Uvidíme, pro koho se nakonec rozhodneme. Mám v hlavě dvě alternativy," pronesl kouč.

Na otázku, zda se během své kariéry s tolika absencemi potkal, odpověděl: „Nevzpomínám si, ale i tyto situace bohužel k fotbalu patří."

Ústí hraje o záchranu a v pátečním duelu je mírným favoritem. „Soupeř se dostal do hry v posledních třech kolech podzimu. Během zimy nesáhl k žádným razantním změnám. Z Teplic přišel Melunovič, který by měl nahradit Smolu, jenž proti nám nemůže nastoupit. Nejedeme do neznámého prostředí, jejich výhodou je lepší sehranost," podotkl Jan Baránek.

„My se musíme se stávající situací porvat, tým nabudit. Věřím, že když odvedeme dobrý výkon s vysokou bojovností a nasazením, domů se nevrátíme s prázdnou," uzavřel kouč SFC.

Pravděpodobné sestavy Ústí nad Labem: Zacharda – Zeman, Vaněk, Vraštil, Šraga – Krátký – Martykán, Peterka, Veverka, Leibl – Melunovič
Opava: Vašek – Pospěch, Horka, Mikula, Matěj Hrabina – Habusta – Svatonský, Janetzký, Schaffartzik – Mrázek, Kuzmanovič