Opava před týdnem zklamala na celé čáře, nejenže Sokolovu podlehla, přišla i o Františka Metelku, který byl po faulu na Davida Vaněčka I. vyloučen. „Františka Metelku nahradí v Ústí Martin Uvíra," prozradil trenér Slezského FC. „Tohle ale není jediná změna. Bude jich daleko více. V tréninku sice hráči pracují dobře, jenomže v zápase to vidět není, šanci dostanou druzí," podotkl David Vavruška.

Kdo může být v ohrožení? „Jména výsledky nedělají, rozhoduje aktuální výkonnost," konstatoval čtyřicetiletý trenér. Neviditelný proti Sokolovu byl Tomas Radzinevičius, nedařilo se Zdenku Partyšovi. To samé platí o Lumíru Sedláčkovi, jenž krom několika rohových kopů se s míčem téměř nepotkal. Nedařilo se ani Zapletalovi s Hrabinou.

Opava je dvě kola před koncem podzimní části na posledním místě, a to opravdu nikdo nečekal. „Čekáme na zimní přestávku jako na smilování. Z posledních dvou zápasů ale chceme vytěžit maximum," podotkl David Vavruška. Severočeši hráli ve středu čtvrté kolo Poháru České pošty s Jabloncem, a tento duel jim vůbec nevyšel. S ligistou prohráli 1:7. „Na tento výsledek bych se neohlížel. My se musíme soustředit sami na sebe," poznamenal David Vavruška.

„Jablonec nám ukázal svoji kvalitu. Obrovský rozdíl byl v držení míče, dařilo se mu v zakončení. Pro nás to byla škola, po dlouhé době jsme dostali takový výprask," komentoval pohárový debakl zkušený zadák Army Pavel Džuban, který věří, že na zápas s Opavou tento výprask vliv mít nebude: „Všichni věříme, že určitě ne. Zkusili jsme si to, je vidět, že rozdíl je obrovský a teď prostě čeká v sobotu druhá liga a bude to o něčem jiném."

Ústí nad Labem - Slezský FC Opava
10. listopadu, 10.15, Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem, 400 01

Pravděpodobné sestavy
Ústí nad Labem: Novák – Zeman, Džuban, Valenta, Folwarczny – Hovorka, Peterka, Hrošovský – Volek, Holek, Veverka
Opava: Květon – Hrabina, Uvíra, Kostelný, Schaffartzik – Wirth – Šrom, Partyš, Němec – Mrázek, Lokša