„Nemůžu říct, že bychom v Karviné propadli herně. Bylo to o zodpovědnosti a někteří hráči k tomu nepřistoupili vůbec dobře. Jestliže obdržíme čtyři góly ze standardek, je to především o nedostatku zodpovědnosti," vracel se k poslednímu zápasu trenér SFC David Vavruška.

Pokud se Opava bude chtít zachránit, musí hodně přidat i v nasazení. „Utkání v Karviné mě zklamalo. Takhle se o udržení nehraje. Boj o záchranu je především válka o každý metr hřiště. Hráči si to musí uvědomit a podle toho se také na hřišti chovat. V kvalitě bych problém neviděl, fotbal hrát umíme," přidal ještě několik postřehů.

David Vavruška společně se svým asistentem Jaroslavem Kolínkem se byli osobně podívat na zápase Varnsdorfu ve Zlíně, odkud si hosté odvezli prohru 0:3. „Není potřeba se tolik soustředit na soupeře. Musíme se koncentrovat hlavně sami na sebe. Potom můžeme uspět. Výkony některých hráčů proti Karviné nebyly dobré, proto jsem se rozhodl k několika změnám v sestavě," poznamenal opavský kouč.

Na hřišti sedmého Varnsdorfu to Slezané nebudou mít jednoduché. Domácí jsou totiž nabuzeni středečním vítězstvím nad Pardubicemi, které porazili poměrem 2:0. Byl to vůbec jejich první tříbodový zisk v jarní části. Obě branky padly až ve druhém poločase a vsítili je Dobrovolný s Rudnytskyym.

Kdo ví, jakou podobu bude mít varnsdorfská sestava, jelikož trenér Zdeňko Frťala po duelu s Pardubicemi hlásil, že krajní bek Mach se potýká s problémy s kotníkem. Těsně před poločasem dokonce musel být střídán. „Jeho zranění mě mrzí. Podle všeho to vypadá, že bude mít dlouhodobější ráz," poznamenal právě Zdeňko Frťala. Chybět by měl i stoper Zieris, jenž v duelu se Zlínem obdržel červenou kartu už v devětadvacáté minutě.

Do základu by se naopak mohl vrátit kapitán týmu Kotiš, který byl v duelu se Ševci vyloučen pět minut před koncem po druhé žluté kartě.

FK Varnsdorf - Slezský FC Opava
21. dubna, 17.00, Moravská 3351, 407 47 Varnsdorf
Rozhodčí: Bílek - Zeman, Ratajová

Pravděpodobné sestavy
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Cana, Kouřil, Breite - Martan, Jakobovský, Kotiš, Dobrovolný - Rudnytskyy, Schubert
Opava: Hampel - Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný - Partyš, Zapletal, Ficek, Krčmařík - Prokeš, Lokša

Petr Dušek