Favorit je při pohledu na tabulku daný. „Jsme ale v situaci, kdy potřebujeme vyhrát. Na zápas se těšíme, už proto, že se hraje na krásném stadionu a věřím, že nás přijede povzbudit hodně našich fanoušků,“ uvedl Roman Skuhravý, trenér Slezského FC Opava.

Vítkovicím se od klubového restartu ještě proti Opavě nepodařilo nic uhrát. „Je to pravda, ale jde o derby, navíc hrajeme doma, takže si myslím, že do toho zápasu můžeme jít s otevřeným hledím,“ prohlásil Vladimír Mišinský, jedna z vítkovických ofenzivních opor.

Poslední zápasy Opavy připomínají houpačku. „Celý měsíc se bavíme o tom, že největším soupeřem jsme sami sobě. Nedokážeme hrát koncentrovaně celý zápas,“ zdůraznil Roman Skuhravý, který chystá změny v sestavě. „Nějaké určitě budou. V brance nastoupí  Šrom, protože Fendrich není stoprocentně v pořádku, jinak jsme kompletní,“ doplnil.

Vítkovice, které nemohou počítat s vykartovaným triem Mikula, Cverna a Kučera, jdou do posledního podzimního derby povzbuzeny předchozími výsledky. Tři z posledních čtyř zápasů vyhrály.

„Navíc jsme nehráli úplně nejhůř, dokonce i naposledy v Hradci jsme navzdory porážce byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Jasně, Opava půjde do zápasu z výhodnější pozice, ale my jí zadarmo nic nedáme,“ dodal Vladimír Mišinský.