Těžko říci! Nicméně v pohodě nejsou ani Ševci, tým, který se chce rvát o postup, také vstup do sezony nezachytil. „Zlín jsem viděl ve Znojmě. My se ale musíme koncentrovat hlavně sami na sebe," podotýká David Vavruška. „Náš výkon nesmí vypadat jako ten sobotní," zdůrazňuje mladý kouč. „Těžko od nás můžete čekat změnu herního stylu, na to jsme měli přece jenom krátký čas," říká David Vavruška.

Po sobotním debaklu byla nálada v opavském týmu na bodu mrazu. „Snažíme se kluky nabudit. Zatím mám z toho dobrý pocit. Všechno je o hlavě. Kluci chtějí pracovat na zlepšení, chtějí více, než jsem sám čekal," pochvaluje si David Vavruška. „Uvidíme ale, co nám přinese sobota," dodává.

Jednou z velkých bolestí Slezského FC jsou obranné standardní situace. „Věcí, kterými se musíme zabývat, je více. Mezi ně patří i standardní situace," konstatuje šéf opavské lavičky. O sestavě na sobotní duel ve Zlíně má jasno. „Změn bude minimálně, žádnou velkou revoluci nečekejte. Navíc já hráče ještě tolik neznám. Dám hodně na své asistenty Honzu Pejšu s Jardou Kolínkem. Prakticky celý týden se o vhodné sestavě bavíme," poznamenal David Vavruška.

K cílům pro sobotní duel v Baťově městě trenér Slezského FC říká: „Hrajeme sport, chceme vyhrát. S tím musíme jít do každého zápasu. Věřím, že nás sobotní zápas nakopne."

Fastav Zlín – Slezský FC Opava
8. září 2012, Stadion Letná, Zlín, 17.00

Pravděpodobné sestavy
Zlín: Kořínek – Jugas, Kroča, Kubica, Hájek – Ruskovský, Polách, Dobeš, Salachna -Železník, Poznar
Opava: Květon – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Hrabina – Metelka – Partyš, Sedláček, Ficek – H. Prokeš, Radzinevičius

Jan Jelínek se těší na Novákovy skoky

Jan JelínekV předchozích druholigových duelech proti Opavě nechyběl ani jednou. V sobotu ale Jan Jelínek musí udělat výjimku. Zlínský obránce po operaci kolene zatím jen trénuje, přesto se na duel proti svému někdejšímu klubu, v němž strávil dvě sezony, těší.

„Mám tam ještě mnoho přátel, se kterými jsem neustále v kontaktu. Od Oty Nováka přes Vencu Zapletala až po Zdenu Partyše. Moc si přeji, aby Ota Novák chytal. Je to můj dobrý kamarád a vždy se rád podívám na jeho tygří skoky při lapání míče," pošťouchl svého někdejšího spoluhráče Jelínek.

Vzájemné duely s Opavou jsou pro něj opravdu výjimečné. „Vždy jsem se ještě o něco víc těšil, jak si proti klukům, se kterými jsem trénoval, zahraji mistrovské utkání. A vždy to byly dobré zápasy. V posledním společném duelu mě Zdeněk Partyš dokonce pěkně přepálil za autovou lajnou. Dodnes jsem mu to téměř neodpustil. Druhý poločas šel hrát raději na druhou stranu," směje se buldozer zlínské obrany.

I proto dnes bude jeho fanouškovské srdce hodně rozpolcené. „Dnes budu fandit samozřejmě dobrému fotbalu. Přál bych si, aby nás kluci obou celků pořádně bavili. A nejvíc budu fandit fanouškům obou celků, aby vytvořili skvělou atmosféru," dodal diplomaticky.