„Přibližně víme, jak by Znojmo mělo hrát,“ uvedl trenér Slezanů Josef Mazura. Nejsilnější zbraní kouče Bohumila Smrčka je mladý útočník Václav Vašíček. Šumperský rodák společně s mosteckým Mlikou kralují druholigovým střelcům, oba se v letošní sezoně zatím trefili desetkrát.

„O přednostech Vašíčka víme, ale že bychom na něj chystali osobní obranu, to ne,“ podotkl zkušený stratég Josef Mazura. „Všichni čtyři naši obránci se musí připravit, že tento hráč je dobrý v soubojích jeden na jednoho,“ doplňuje trenér Slezanů. Znojmo má v kádru vedle Vašíčka další šikovné hráče, ať už je to Cihlář nebo bulharský veterán Yonov nebo bosenský stoper Muamer Avdič.

Jako střídající hráči nastupují zatím jen vicemistr světa do dvaceti let Tomáš Okleštěk nebo zlínský technik David Šmahaj. „Znojmo má dobře poskládané mužstvo, které disponuje kvalitou, což několikrát prokázalo. Nás nečeká lehké utkání, ale s prázdnou se domů vracet rozhodně nechceme,“ podotkl Josef Mazura.

V sestavě Slezského FC se žádné změny neočekávají. „Není ani důvod nic měnit, poslední zápas byl z naší strany slušný, škoda jen zahozených šancí,“ řekl kouč Opavy s tím, že v zápasové nominaci nebude chybět Otakar Novák, který laboroval se zlomeným nosem. „Chybí nám akorát Lumír Sedláček, jeho rekonvalescence probíhá dobře, věřím, že brzy ho budeme mít k dispozici,“ podotkl Mazura.

Jediným marodem byl v týdnu jen on sám. „Napadl mě nějaký virus. Středeční den jsem celý proležel, ale snad už to bude dobré,“ pousmál se trenér Slezského FC.

1. SC Znojmo – Slezský FC Opava
Datum a čas: 1. dubna, 16.30, HOSTAN Aréna – Městský stadion Znojmo

Pravděpodobné sestavy
Znojmo: Hrubý – Sukup, Avdič, Yonov, Hnaníček – Mudra, Lacko, Zifčák, Cihlář – Vašíček, Rolinc
Opava: Květon – Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina – Partyš, Křeček, Zapletal, Schaffartzik – Radzinevičius, Halaška

Ota Novák, fantom s maskou, je připraven

Opavský gólman Otakar Novák se vrací! Zkušený brankář, kterého ze sestavy Slezského FC vyřadil zlomený nos, by neměl chybět v nedělní nominaci na Znojmo. Čtyřiatřicetiletá opora Opavy by měla začít zápas na lavičce.

„Nos už je v pořádku, normálně trénuji,“ uvedl opavský gólman. Zatím jeho obličej zkrášluje speciální maska. „Mám ji při hře a střelbě, příští týden budu ale trénovat už bez ní,“ poznamenal Otakar Novák. To ale ještě netušil, že na čtvrtečním dopoledním tréninku ho maska ochrání od pohromy, nešťastně ho totiž do obličeje trefil Zdeněk Partyš.

Maska vyrobena ve Frýdku-Místku, která přišla na 4 000 korun, opavského gólmana nijak nelimituje. „Myslel jsem, že mi maska bude vadit, ale mé obavy se nenaplnily. Při trénincích ji pomalu ani nevnímám,“ přiznal zkušený gólman. Stejně tak v sobě necítí ani žádný blok. „Před tréninkem možná ano, ale když začnu, tak všechno ze mě padá,“ doplňuje Otakar Novák.

V neděli už s týmem míří do Znojma, kde bude krýt záda Josefu Květonovi. „Jsem stoprocentně připraven, vím ale, že mě čeká lavička,“ konstatoval zlínský rodák. Incident z Vlašimi, při kterém mu Janda zlomil nos, má stále v živé paměti. „Hned tak na to nezapomenu. Hráč, co mi to udělal, běhá v klidu po hřišti, jako by se nic nestalo. Kdežto já mám takové problémy, navíc jsem přišel o místo v sestavě, a to mě štve nejvíce,“ říká s pocitem křivdy opavský gólman.

Opava vstoupila do jarní části skvěle, ze čtyř utkání vytěžila osm bodů, dobré výsledky má ale i Znojmo, doma porazilo jak Jihlavu, tak Zlín. „Znojmo je nebezpečný soupeř, který hraje doma velice dobře. My ale také hrajeme slušný fotbal, rozhodně se nebojíme, hrát se bude podle našich not,“ řekl Otakar Novák k nedělnímu duelu na jihu Moravy.