Do utkání lépe vstoupily Gliwice, které se po devíti minutách dostaly do první slibné šance, kdy se uvolnil rychlonohý Badía, před opavskou bránu poslal přízemní centr, ale Wilczek ten vystřelil těsně vedle. Na druhé straně na sebe výborným průnikem upozornil Pospěch, který obešel obránce, naservíroval střílený centr na bližší tyč pro Jursu, ale jeho zakončení scházela razance.

Po půlhodině vypálil z dálky střídající Kuzmanović, který na hřišti nahradil zraněného Horku, a jeho rána prolétla jen těsně nad břevnem. Krátce nato si Mrázek před vápnem obhodil obránce a na hranici šestnáctky byl sražen k zemi. Část Opavských se sice dožadovala penalty, ale rozhodčí byl jiného názoru.

Po změně stran Slezský FC zvýšil aktivitu a zejména útoky z levé strany dělaly Piastu velké problémy. Nejprve se do zakončení probil agilní Lavrovič, jenže zpoza šestnáctky vypálil těsně nad branku. Na druhé straně zachytil po centru ze strany odražený míč Murawski a okamžitě jej napálil směr opavská brána. Na zkušeného Vaška ale nevyzrál.

Poslední čtvrthodinka zápasu patřila Opavě. V 74. minutě se po levé straně protáhl kolem obránce Kuzmanović, stihl poslat míč na přední tyč, kam si naběhl Svatonský, ale jeho střelu brankář Szmatuła vytěsnil na roh. V závěru se pak ještě dostal do zajímavé pozice Kuzmanović, ani jeho pokus však gólem neskončil, a zápas tak skončil bez branek.

Piast Gliwice – Slezský FC Opava 0:0
Gliwice: Cifuentes (30. Rusov) (60. Szmatuła) – Klepczyński (60. Mokwa), Osyra (30. Horvath), Hebert Santos (60. Osyra), Broźek (70. Moskwik) – Podgórski (60. Badía), Vassiljev (46. Hanzel), Martinez (46. Murawski), Badía (30. Živec) – Fernández (46. Janczyk) – Wilczek (70. Ciechański). Trenér Ángel Pérez García
Opava, I. poločas: Květon – Pospěch, Metelka, Vojtěšek, Hrabina – Schaffartzik, Janetzký, Horka (26. Kuzmanović), Janošík – Jursa – Mrázek. II. poločas: Vašek – Pospěch (65. Schaffartzik), Mikula, Macíček, Hrabina – Svatonský, Metelka (65. Jursa), Kuzník, Lavrovič – Kuzmanović, Machálek. Trenér Jan Baránek

Jan Šimek