Luxusně připravený trávník domácím očividně nesvědčil. Před zápasem sice sršeli sebevědomím, ovšem hned v prvních minutách dostali pořádně přes prsty. V 6. minutě uvolnil Soukup Hynka Prokeše a Valcíři se radovali z vedoucí branky.

Neuběhlo ani pět minut a brankář Berkovec lovil míč ze své sítě podruhé. Rychlý protiútok zakončoval neomylně opět Hynek Prokeš. Hlučín se v této fázi zmohl jen na střelu Milutinoviče, ta ovšem letěla hodně vedle.

Ve 20. minutě zahrával Cabák trestný kop a balón skončil překvapivě za zády zkoprnělého Berkovce – 0:3. Nadějná možnost ke snížení se domácím naskytla ve 26. minutě, po vysunutí Hrtánkem se do dobré pozice dostával Hošek, před šestnáctkou byl faulován, avšak z této možnosti druholigista nic nevytěžil.

Naopak na druhé straně kopal standardku znovu Cabák a Hynek Prokeš zkompletoval hattrick – 0:4. Do poločasu ještě nebezpečně střílel Kerbr a na druhé straně pálil nad Hrtánek.

Ve druhém dějství se podařilo Hlučínu Gulajevem hned v samém úvodu snížit. Hlučínský kanonýr měl ještě několik slibných možností s výsledkem něco udělat, na Prepsla v brance si ale nepřišel.

Nutno říci, že i Frýdek měl tutovky. Berkovec skvělými zákroky již další změnu skóre nepřipustil. „Mohu být maximálně spokojený. Odehráli jsme slušné utkání, naše vítězství mohlo být i vyšší. Důrazem a napadáním jsme domácím pořádně znepříjemňovali život,“ hodnotil zápas kouč Frýdku Oldřich Machala.

„Dostali jsme pořádnou facku. Hlavně první poločas byl z naší strany tragický. Nebyli jsme schopni pokrýt standardky soupeře a on za to dokonale potrestal,“ hněval se kouč Hlučína Václav Daněk. „Zkoušeli jsme nového stopera, na tréninku se ukazoval dobře, bohužel utkání mu nevyšlo,“ kroutil hlavou trenér domácího výběru.

Další utkání odehraje Hlučín v sobotu, na hřišti v Šilheřovicích, kde ho prověří divizní Havířov.

Hlučín – Frýdek-Místek 1:4 (0:4)
Branky: 47. Gulajev – 6., 11., 31. Hynek Prokeš, 20. Cabák

Hlučín I. poločas: Berkovec – Zahálka, Hell, Agh, Rožman – Šupolík, Hrtánek, Milutinovič, Bartošák – Hošek, Juan Pe
II. poločas: Berkovec – Kindl, Bogdaň (55. Robin Štefek), Hell, Bartošák – Šupolík, Mozol, Vaněk, Ondrušík – Gulajev, Fernando
Frýdek–Místek: Prepsl – Švrček, Hrdlička (46. Krása), Staněk, Literák (46. Grussmann) – Mucha (46. Biolek), Cabák, Cesnek (64. Mucha), Kerbr (56. Dvořák) – Soukup (64. Hynek Prokeš), Hynek Prokeš (46. Chýlek)