Benešov, který v neděli porazil béčko ostravského Baníku, mohl jít brzy do vedení. Ovšem brankář Jurák chytil Michalu Juchelkovi pokutový kop. „Poté převzal inciativu Hlučín. Dal nám rychle dva góly a k ničemu nás v prvním poločase nepustil, přehrával nás ve všech směrech," přiznal dolnobenešovský kouč Dušan Christoph.

Až od stavu 6:0 se Benešovští dostali také před brankáře Šteinigra, který pro druhou půli vystřídal Juráka. „Měli jsme snad tři vyložené šance, avšak výsledek se nám alespoň kosmeticky upravit nepodařilo. Na obranu kluků ale musím říci, že odehráli obden dva zápasy s třetiligovým soupeřem. Měli toho opravdu dost," dodal trenér hostů.

„Jsem rád, že se konečně trefil Badalyan. Se zápasem jsem spokojen, přesněji s obdobím mezi patnáctou a pětašedesátou minutou," přišel se svým postřehem kouč Hlučína Pavel Hajný. Oba týmy čekají ještě o víkendu generálky, místo a čas se ale řeší s ohledem na počasí. Hlučínské prověří béčko Opavy, Dolní Benešov čekají Kravaře.

FC Hlučín - Dolní Benešov 6:0 (4:0)
Branky: Štefek 2, Badalyan, Mucha, Schaffartzik, Repa.

Hlučín: Jurák (46. Šteiniger) - Štefek, Bogdaň, Heinik, J. Barcal - Skřehot Schaffartzik, D. Coufal, Mucha (46. Lukáš) - M. Hanus (46. Repa) - Badalyan. Trenér Pavel Hajný
Dolní Benešov: D. Juchelka - Rozsíval, Reichel, Spruch, Lokoč (46. Haas) - Moc (46. Klinger), M. Juchelka, Knopp, Adamík, Štencel (46. Radek) - Husovský. Trenér Dušan Christoph