FOTBAL příprava: Hlučín - Orlová 2:2

Hať /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ve svém třetím přípravném utkání remizovali hlučínští fotbalisté na hřišti v Hati s nováčkem MSFL, orlovskou Slavií. Trenér Pavel Hajný nasadil do hry i opavského Lukáše Krčmaříka, jenž je v Hlučíně na testech. Zápas nakonec skončil remízou 2:2, přitom Slavisté v poločase drželi dvougólové vedení.

14.7.2012

FC Hlučín – Slavia Orlová 2:2Foto: DENÍK / Roman Brhel

O poznání aktivněji vstoupila do utkání Orlová a už ve třetí minutě po nebezpečném závaru před hlučínskou svatyní mířil hlavou jen těsně vedle František Hanus. Také druhou slibnou příležitost si vypracovali hostující fotbalisté. Po rychlém brejku měl na noze první branku Vlk, ale jeho dloubák skončil vedle levé tyče.

Iniciativu poté převzal Hlučín a vytvořil si optickou herní převahu, góly však střílela orlovská Slavia. V 25. minutě poprvé udeřilo, když se dravým průnikem po lajně prezentoval Pecha, obešel Ondrušíka a přesným centrem našel na přední tyči naběhnuvšího Periče, který se postaral o úvodní gól zápasu.

Uběhlo sotva sedm minut a skóre se znovu měnilo. Po zbytečné ztrátě Hlučína podnikli hosté rychlý brejk, na jehož konci stál volný Pecha, z úhlu se trefil přesně a Wielczievski se jen smutně ohlédl za sebe. Branka šla totiž z velké části na jeho vrub. Svěřenci Pavla Hajného pak zabrali a snažili se co nejrychleji zmírnit náskok Orlové. Blízko k tomu měl ideální přihrávce Dostála Hanus, jenž stál tváří v tvář Szarowskému, ale jeho střele špičkou nohy chyběly centimetry.

Hlučínské to ale nemuselo dlouho mrzet, protože jejich start do druhého poločasu byl vskutku raketový. Už ve 49. minutě totiž vstřelil kontaktní gól střelou z hranice vápna testovaný forvard Krčmařík. Další nadějnou šanci měl Hlučín deset minut nato, kdy Skřehotovu přihrávku uličkou prodloužil skluzem směrem k Rohelovi Dressler, ale jeho zakočení chyběla razance.

Zmatků obraně hlučínského celku málem využil Dědic, jeho bomba z vápna však pouze vyprášila rukavice Šteinigera. Udeřilo tak znovu na druhé straně. Po rychlém protiútoku se balon dostal až k nikým nehlídanému Muchovi, který se zblízka prosadil přesně k tyči a vyrovnal.

V závěru utkání mohli svěřenci kouče Hajného strhnout misky vah na svou stranu úplně, ale to by musel Dressler mířit po parádní narážečce s Davidem Coufalem přesněji, a tak se obě mužstva rozešla smírně.

„První poločas byl z naší strany planý, udělali jsme několik chyb a dvě z nich soupeř potrestal," řekl trenér Hlučína Pavel Hajný. „Snažili jsme se hrát, ale skřípala nám souhra, bylo vidět, že v týmu jsou noví hráči, kteří na sebe nejsou zvyklí," pokračoval hlučínský stratég.

„Na začátku druhého poločasu jsme hráli lépe, poslední patnáctiminutovka už byla oboustranně slabší. V nejbližších dnech chci kádr zredukovat na hráče, se kterými budeme počítat pro sezonu, tak aby se mužstvo co nejdříve sehrálo," uzavřel Pavel Hajný.

FC Hlučín – Slavia Orlová 2:2 (0:2)
Branky: 49. Krčmařík, 67. Mucha – 25. Perič, 32. Pecha

Hlučín I. poločas: Wielczievski – Štefek, R. Coufal, Bogdaň, Ondrušík – Lukáš, Binar, Dostál, Planeta – M. Hanus, Krčmařík. II. pol.: Šteiniger – Skřehot, Bogdaň, Čelůstka, Planeta (64. Potůček) – Mucha, Košňovský, D. Coufal, Dressler – Plešek, Krčmařík. Trenér Pavel Hajný
Orlová I. poločas: Szarowski – Vlk, Švehla, Švrček, Byrtus – Pecha, F. Hanus, Kovář, Škuta, Žižka – Perič. II. pol.: Rohel – Derych, Bober, Švrček, Byrtus (78. Lička) – Pražák, F. Hanus (57. Jonek), Sobala, Kaštovský, Václavek – Perič (57. Dědic). Trenér Lubomír Vlk

Roman Brhel, Jan Šimek

Autor: Redakce

14.7.2012
Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
6

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Peníze. Ilustrační foto.

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.