Slezané neodehráli špatný zápas. „První poločas byl z naší strany dobrý. Kladli jsme důraz na defenzivu, a ta se nám dařila. My jsme se snažili hrozit hlavně z brejků,“ řekl trenér Opavy Jaroslav Horák.

Jeho tým se ujal v prvním dějství vedení. V závěru poločasu kopal Čáp trestný kop a poslal míč přes zeď přímo do sítě – 0:1. „Situaci vyřešil výborně. Naopak Karvinští toho moc neměli,“ dodal kouč Opavy.

Ve druhém poločase domácí přidali, avšak Květone, který vystřídal Nováka, se jim překonat nepodařilo. „Ve středu hřiště nás domácí přehrávali, ale naše defenziva pracovala dobře,“ řekl Horák ke druhé půli.

Byli to Opavští, kdo se nakonec radoval z druhé branky. Po rohovém kopu se prosadil hlavou Mezlík. „Z dosavadních třech zápasů, které jsme odehráli, bylo tohle z naší strany nejkvalitnější. Na hřišti se konečně promítly věci z tréninku,“ pochvaloval si Jaroslav Horák.

V sobotu mají Opavští na programu normálně trénink. „Kluci, kteří v Karviné nehráli, pojedou do Olomouce s béčkem,“ uzavřel Jaroslav Horák.

Karviná – Slezský FC Opava 0:2 (0:1)
Branky: Čáp, Mezlík.
Opava: Novák (46. Květon) – Kolínek (46. Cigánek) Mezlík, Horka, Čáp (46. Uvíra)– Partyš (46. Halaška), Kiša, Furik, Zapletal (46. Nepožitek) – Korčian, Schaffartzik