Nejvíce se v tomto ohledu hovoří o Vojtěchu Koneczném, který se momentálně připravuje s Kravařemi a o víkendu proti Štítině dokonce nastoupil. „I s klubovým výborem jsme se dohodli na tom, že mu nebudeme bránit. Žádný přesun ovšem doposud schválen nebyl, takže to rozhodně není definitivní," upozorňoval štítinský kouč Daniel Matyášek.

Klub se v brzké budoucnosti navíc možná bude muset smířit s další citelnou ztrátou. Směr Hradec nad Moravicí by totiž v příštích týdnech reálně mohl nabrat další důležitý hráč Radek Holuša. Nemluvě o tom, že zranění vyřadilo ze hry také zkušeného Víta Halšku.

„V současnosti zkoušíme dva mladé kluky z Kravař. Jedná se o Kapinose a Peterka. Z Dolního Benešova pak máme zapůjčeného Komendu. Všichni se ale ještě musí dostatečně vyhrát," pokračoval dále štítinský kormidelník.

Vzhledem k tomu, že nové posily v dohlednu nejsou a hráčů bude spíš ubývat než přibývat, bude muset Daniel Matyášek zapracovat do áčka nějaké fotbalisty z rezervního výběru, jenž hraje okresní trojku.

„Projevuje se to i na výsledcích přáteláků. Třeba s Kravařemi jsme teď po poločase prohrávali jen 0:1, pak jsem tam poslal zejména kluky z béčka a prohráli jsme 1:5. Při prohře 0:7 s Dolním Benešovem to bylo podobné," konstatoval trenér Štítiny, který se v nové roli předsedy klubu snaží pomáhat Tomáši Halškovi, na něhož je toho v současnosti možná až příliš:

„Nový výbor byl ustanoven v říjnu. Jsem rád, že předsedou je Tomáš. Je to místní kluk a navíc srdcař. Kromě předsedování však stále ještě hraje a potřebuje pomoct. Pokouším se o to já a také bývalí členové výboru." V dalších přípravných zápasech Štítina změří síly s Litultovicemi, Žimrovicemi, Stěbořicemi a Hájem ve Slezsku. Žádné soustředění v plánu není.

Kravaře - Štítina 5:1 (1:0)
Branky: 20. Droppa, 56. Kužel, 72. V. Těžký, 84. Baránek, 89. T. Těžký 80. Řeháček.

Kravaře I. pol.: Minarčík - Droppa, Švacha, Došla, Koneczný - Kužel, Žídek, Czerný, J. Galvas, Němčík - Matyášek. Kravaře II. pol.: Minarčík - Thomas, Švacha, Došla, Koneczný - V. Těžký, Kužel, Baranek, J. Galvas, T. Těžký - Matyášek. Trenér: Jiří Swiech
Štítina: Hlaváček - Hahn, T. Halška, Komenda, Kuděla - Peterek, V. Halška, Prokša, Šimeček - Tkadleček, Řeháček. Střídali: Thomas, Maloch, Černý, Kapinos, D. Adamčík