Slezané nehráli špatně a už v prvním poločase se dostali do dvou šancí, které ale Martin Repa neproměnil.  „Nakonec jsme mohli prohrávat, ale soupeř nařízenou penaltu neproměnil, trefil z ní pouze tyč," řekl trenér Hlučína Pavel Hajný, kterému vrásky na čele udělal stoper Petr Bogdaň. „Poranil si kotník, snad to nebude nic vážného," doufá zkušený trenér.

Branky začaly padat po přestávce. „Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a Myjava nás za to potrestala dvěma góly," řekl Pavel Hajný. Skóre otevřel Černáček, na 2:0 zvyšoval z penalty Ďuriš. Hlučínští dokázali na nepříznivý stav zareagovat. Po rohovém kopu snižoval Barcal následně vyrovnával Repa. Na konečných 2:3 upravoval Mucha, který šel po vysunutí Repy sám na brankáře a nedal mu šanci. „Nebylo to z naší strany špatné. Hráči podali na rozdíl od předešlých utkání soustředěný výkon," ohlédl se za zápasem Pavel Hajný.

Další přípravný zápas hraje Hlučín ve středu v Karviné, v sobotu pak Hlučínští zajíždějí do Třince.

Spartak Myjava – FC Hlučín 2:3 (0:0)
Branky: Černáček, Ďuriš (penalta) - J. Barcal, Repa, Mucha
Hlučín: Šteinger (46. Jurák) – Štefek, Bogdaň (46. D. Coufal), Čelůstka,  J. Barcal – Polášek, Skřehot, Wludyka (46. Rybníček), Mucha – Hanus (60. Vavřík) – Repa. Trenér Pavel Hajný