„Velikost porážky je pro nás krutá,“ krčil rameny hlučínský kouč. „V prvním poločase jsem byl s naším výkonem spokojen. Dostali jsme se do dvou dobrých akcí,“ pokračoval Jiří Bartl. První gólovku vypracoval trenérův syn Daniel, jenž po průniku našel Bartošáka, který bohužel nastřelil jen brankáře.

Skóre mohl změnit po centru Koubka ještě Železník, ale ani jemu nebylo přáno. Ve druhém poločase se obraz hry změnil. „Doplatili jsme na zbytečné chyby, ale i tak jsem se zápasem spokojen, hráli jsme na kvalitním terénu s dobrým soupeřem,“ liboval si Bartl.

Další zápas odehraje Hlučín v sobotu, a to na domácím hřišti s divizním Havířovem.

Sigma Olomouc - Hlučín 4:0 (0:0)
Hlučín: Václavík (70. Hampel) – Coufal (60. Wludyka), Bogdaň, Pavlík (75. Kašpar), Cverna – Bartl (75. Skwarczek), Hrtánek, Motal (75. Štefek), Koubek (60. Mozol) – Železník, Bartošák

FC Hlučín shání útočníky

Hlučínský kádr před startem druhé ligy začíná mít obrysy. Podle slov majitele klubu a generálního manažera Lumíra Kota jedná Hlučín ještě o příchodu jednoho útočníka. „Nemáme špatný kádr. Kluci si i lidsky sedli,“ pochvaluje si Lumír Kot.

„Dosavadní průběh přípravy ukázal, že potřebujeme posílit ještě v útoku,“ řekl šéf FC Hlučín. V hledáčku klubu jsou tři útočníci, jedná se o slávisty Gulajeva a Cousense a ostravského Vrťa. „Intenzivně jednáme. Rádi bychom celou záležitost do pátku měli dotaženou,“ podotkl Kot.

U posledně jmenovaného ale ostravský klub preferuje přestup před hostováním.