Domácí kouč Jaroslav Horák poslal do obou poločasů ofenzivně laděné sestavy a výsledkem bylo nakonec vítězství 4:1. To mohlo být ještě vyšší, to by ovšem Kiša, Partyš a hlavně Neubert museli své jasné gólovky proměnit.

V prvním poločase se vedle Mezlíka objevil na místě stopera Dušan Půda. „V minulosti ho hrával. Je navíc vysoký a platný jak při útočných, tak obranných standardkách,“ vysvětlil trenér SFC Jaroslav Horák.

V prvních minutách sice měli míč častěji na svých kopačkách Hanáci, avšak přišla 12. minuta. Zapletal potáhl míč, našel Pospěcha a ten v poklidu otevřel skóre.

Neuběhla ani čtvrthodina a skóre se měnilo znovu, individuální akci zakončil brankou Zapletal. Na druhé straně bylo horko po trestném kopu Vajdy, avšak opavská defenziva odolala.

Poslední slovo si vzal opavský Kiša, jehož ránu vytáhl Aleksijevič na rohový kop.

Do druhého poločasu oba trenéři udělali několik změn v sestavě. Olomoučtí začali aktivněji a Lukášek snížil na 2:1, o pár chvilek později zachraňoval Květona tyč. Slezané poté zabrali a odměnou jim byly dvě vstřelené branky.

Na 3:1 dával Neubert a poslední slovo si vzal Halaška.

„Měli jsme řadu gólových šancí, a dali čtyři góly, s tím můžeme být spokojeni,“ začal hodnotit zápas Jaroslav Horák. „Soustředili jsme se hlavně na defenzivu, ta pracovala dobře, ukázalo se, že by mohla fungovat, jen mě štve, že jsme vyrobili až příliš mnoho standardních situací, to je chyba, po jedné takové jsme dostali i branku,“ pokračoval Horák.

„Na útočné fázi budeme ještě pracovat,“ doplnil trenér.

Slezský FC Opava – HFK Olomouc 4:1 (2:0)
Branky: 12. Pospěch, 27. Zapletal, 56. Neubert, 69. Halaška – 48. Lukášek.

Opava, I. poločas: Kovalík – Uvíra, Mezlík, Půda, Čáp – Korčián, Kiša, Furik, Zapletal – Pospěch, Schaffartzik.
II. poločas: Květon – Kolínek, Cigánek, Mezlík, Čáp – Halaška, Bíro, Robin Wirth, Nepožitek – Partyš, Neubert.
HFK Olomouc: Aleksijevič – Vajda, Kovář, Dohnal, Čučka – Čižmár, Costa, Zmeškal, Krejčí – Zedníček, Obal. Střídali: Lukášek, Zlatohlavý, Šturma, Klimek, Filipský, Čtvrtníček, Bodeček