Sestava Slezanů byla docela okleštěna. „Máme nějaké marody, někteří kluci dostali volno,“ vysvětlil opavský trenér Jaroslav Horák, který opět se svým týmem praktikoval ofenzivní fotbal.

První branka utkání padla ve 34. minutě. Ve vápně byl faulovaný Horka a Půda z penalty otevřel skóre. Vedení domácích mohl ještě navýšit Halaška, avšak neuspěl. Mikuláš také jednou zahrozil, domácí brankář Novák byl ale na místě.

Ve druhé půli si Opava vytvořila převahu, ze které vytěžila dvě branky. Nejdříve se drzým průnikem blýskl mladý Furik, v zakončení mu ale došly síly a brankář příliš práce neměl.

V 56. minutě předvedli domácí pohlednou akci, kdy Horka centroval a Zapletal hlavou zvyšoval na 2:0. I třetí branka do sítě Slováku padla po akci, které si zasloužila potlesk. Míč putoval od Wirtha na Zapletala a následně na Halašku, který se nemýlil 3:0.

A vedení domácích mohlo být i vyšší. Na ukázkový balon od Partyše si naběhl Bíro, bohužel trefil pouze padajícího brankáře. Jinak opavská defenziva na druhé straně pracovala velmi dobře, zejména dirigentské schopnosti Mezlíka byly pořádně cítit.

„I když se jednalo o slabšího soupeře, s výkonem můžeme být spokojeni. Konečně jsme začali střílet branky. Dobře pracovala i obrana. Až na jeden moment byla bezchybná,“ pochvaloval si Jaroslav Horák.

Slezský FC Opava - Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)
Branky: 34. Půda (penalta), 56. Zapletal, 63. Halaška
Opava: Novák – Horka, Půda, Mezlík, Uvíra – Fúrik, Bíro, Zapletal – Halaška, Partyš – Pospíšil. (46. Wirth)