Hned po pěti minutách hry se k trestnému kopu postavil Lubor Knapp a při gólmanovi Szymanskem stálo štěstí, dělovka opavského záložníka o centimetry minula jeho branku. Na druhé straně se po zaváhání Partyše snažil zakončit Tumicz, jeho únik ovšem zlikvidoval dobrým zákrokem gólman Květon.

Ve 26. minutě padl první gól zápasu, dali ho Poláci z penalty, která ale očividně nebyla. Tumicz z ní poslal Górnik do vedení. Oba týmy ale jinak postavily hru v prvním poločase na kvalitní defenzivě a střelecké pokusy tak na gólmany chodily z větší vzdálenosti.

Po necelé půlhodině se do míče opřel Wirth, ovšem branku netrefil. O tři minuty později ho napodobil Žmolík - jeho střela sice mezi tyče mířila, avšak brankář si s ní poradil. Ve 42. minutě bylo vyrovnáno. Opalacz ve vápně fauloval a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Chmelíček a gólman ho vychytal, ovšem sudí nařídil pokutový kop opakovat a Robin Wirth umístěnou střelou k tyči srovnal.

Ve druhém poločase hýřil Slezský FC aktivitou. V 56. minutě pronikl do vápna Žmolík, nahrál Partyšovi jenomže tomu míč ujel. Chvíli na to podnikla Opava další kontr, Partyš byl v šestnáctce faulován a kopala se v pořadí třetí penalta. Knapp ji zkušeně proměnil – 2:1.

Domácí mohli přidat brzy další gól. Po centru Partyše v dobré pozici střílel těsně vedle Cigánek. V 66. minutě hledal Partyš dalším centrovaným balonem hlavu Chmelíčka, ten ke smůle Opavských znovu branku minul a když se mezi střelce nezapsali ani Zapletal se Žmolíkem, udeřily Polkowice. Po výborně sehrané standardní situaci vyrovnali na konečných 2:2.

Další zápas čeká na Opavu už v sobotu, a to na kylešovské umělce s dalším polským týmem Piast Gliwice. Duel s třetím týmem druhé nejvyšší soutěže má výkop v 15 hodin.

Slezský FC Opava – KS Górnik Polkowice 2:2 (1:1)
Branky: 42. Wirth (penalta), 58. Knapp (penalta) – 26. Tumicz (penalta), 88. Opalacz. Rozhodčí: Jahoda – Migota, Němec. Diváci: 21
Opava: Květon – Kolínek, Cigánek, Formánek (46. Pomp), Švrček – Partyš, Knapp, Wirth, Žmolík – Chmelíček (71. Neubert), Halaška (54. Zapletal). Trenér Josef Mazura