První půle až tak akční nebyla. Opava několikrát vystřelila na branku, avšak gólman Duchovný příliš práce neměl, opavským hráčům hlavně chyběla finální přihrávka. Největší šanci měl minutu před koncem poločasu Vyskočil, který napálil míč do břevna. Na druhé straně hlavičkoval nebezpečně Sobota, jeho pokusu ale chyběly centimetry.

Ve druhém poločase se hra oboustranně zvedla a oba týmy produkovaly fotbal, na který se dalo dívat. Nejdříve střílel po centru kapitána Partyše vedle Štourač, chvíli na to mohl gólmana ohrozit Švrček, avšak z trestného kopu střílel vedle. V 62. minutě viděli diváci první gól. Na druhé straně udeřili Slováci a Lukáš Lupták mladší dorazil míč do sítě.

Opavská odpověď na sebe nenechala dlouhou čekat. Důrazný Neubert vyrovnal a o pár chvilek později přidal i druhý gól. Partyš nejdříve z trestného kopu orazítkoval tyč a pro Neuberta nebylo problém dorazit míč do sítě. Opavský útočník byl očividně při chuti. Byť neodehrál ani celý poločas, mohl přidat ještě dvě branky, bohužel jednou ho vychytal gólman, ve druhém případě napálil břevno.

„První poločas oťukávací, druhý už byl lepší,“ začal zápas hodnotit opavský trenér Josef Mazura. „Druhá půle byla z naší strany fotbalová, hrálo se nahoru dolů, měli jsme i šance a dali dvě branky,“ shrnul trenér Slezského FC.

Slezský FC Opava - Ružomberok 2:1 (0:0)
Branky: 69. a 72. Neubert – 62. L. Lupták mladší. Rozhodčí: Lalík.

I. poločas: Květon – Vlk, Cigánek, Formánek, Čáp – J. Furik, Wirth, Sedláček, Vyskočil – Halaška, Štourač
II. poločas: Květon – Vlk (70. M. Furik), Hoza, Swiech, Švrček – Horka – Partyš, Binar, Urban – Schaffartzik – Štourač (60. Neubert)