„Do podzimní části sezony jsme vstoupili dobře, i když si musíme přiznat, že výsledky jsou možná i lepší než to, co zatím předvádíme. Ale máme dost bodů, takže můžeme být v klidu,“ říkal už před úterním výkopem kouč Hlučína Pavel Hajný, který od počátku sledoval, jak jeho vyspělejší tým na západním okraji Ostravy potvrzuje své kvality.

A nakonec i díky rozhodnému vstupu do utkání, v němž během patnácti minut získal třígólový náskok, zvítězil nakonec pětibrankovým rozdílem.

Polanka však zejména ve druhém poločase dokázala, že fotbal hrát umí a ve zhruba patnáctiminutovém náznaku tlaku si vypracovala i několik brankových příležitostí. Jenomže Cirklovi radost po kličce brankáři Hamplovi vzali dobíhající stopeři, chvíli nato hlučínský gólman vychytal Jana Lokaje a podařená střela Radka Halamíčka branku minula jen o kousek.

„Bylo to pro nás pro všechny velmi poučná devadesátiminutovka. Hlučín nám jasně ukázal, že je potřeba být na zápas připraven hned od úvodnich vteřin. Něco podobného nám ukázal v zimní pauze Brumov. Ale jinak to byl docela dobrý zápas, ve kterém bylo jasně vidět, že obě mužstva si chtějí zahrát fotbal. Výsledek je sice možná pro nás trochu krutý, ale tohle není až tak podstatné,“ zhodnotil přípravný zápas trenér Polanky Lubomír Adler.

FK SK Polanka – FC Hlučín 0:5 (0:3)
Branky: 2. a 87. Koubek, 6. a 15. Pezzotti, 79. Ondrušík

Polanka: Pospíšil – Talián, Andrýsek, Valenčin, Fukala – Blokša – Slahúčka, Vyležík, Kaluža, Gramel – Kozelský. Střídali: Klemiš, Bartoš, Urbánek, Vozník, Kula, Prausek, Halamíček, Lokaj a Cirkl. Trenér: Lubomír Adler
Hlučín: Pavlenka – Vladimír Coufal, Hrabina, Čelůstka, Čížek – Juroška, Skřehot, Hanus, Kremzer – Koubek, Pezzotti. Střídali: Hampel – Radek Coufal, Štefek, Skwarczek, Ondrušík, Linet a Pyclík. Trenér: Pavel Hajný