Úvod zápasu měl pomalejší rozjezd a do první zajímavé šance se dostali Opavští. Zhruba po deseti minutách hry našel Polách z rohu Metelku, který hlavičkoval jen těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.

Na druhé straně se domácí prezentovali třemi rychlými narážečkami, kterými vyšachovali opavskou obranu a Feruga to z hranice vápna zkoušel technickou střelou k tyči. Mířil však těsně mimo. Poté mohl otevřít skóre mladý opavský útočník Jurečka, který využil obrovské minely obránce Bludnyka, prodral se do zakončení a zazvonil na břevno.

V závěru prvního poločasu ještě Polách vysunul vpřed Vavříka, ten poslal před branku střílený centr, ale Jurečka v ideální pozici míč netrefil.

Rybnik vstoupil do druhé půle velkou šancí Sobczaka, který dostal přihrávku na dlouhou nohu, ale přesto stihl ve skluzu zakončit, bohužel pro domácí kousíček vedle. Po hodině hry se ozvala také živější Opava. Němec poslal před branku výborný centr a Sedláčkově ráně z voleje mnoho nechybělo.

Pak se do další vyložené šance probil Mrázek, který uplatnil svůj důraz, ale míč poslal pár centimetrů vedle levé tyčky Skrzeszewského svatyně. Opavští pokračovali v náporu a zhruba v 75. minutě se šikovně uvolnil Němec a ranou z hranice šestnáctky otestoval pozornost gólmana Rybniku.

Slezský FC udeřil z rohového kopu o tři minuty později, když Polách odcentroval na zadní tyč, kde číhal vysoký stoper Dvorník a hlavičkou poslal míč do branky. Balon sice síť nerozvlnil, domácí jej však odkopli pryč až ve chvíli, kdy se ocitl za brankovou čárou. Zdálo se, že Opavští už si výhru vzít nenechají, ale pak dostal mnoho prostoru odchovanec Baníku Vrťo a přesnou střelou k tyči, kterou ještě lehce tečoval jeden z opavských beků, srovnal na konečných 1:1.

K.S. Energetyk ROW Rybnik – Slezský FC Opava 1:1 (0:0)
Branky: 90. Vrťo – 78. Dvorník. ŽK: Schaffartzik, Sedláček (oba Opava)

Rybnik: Skrzeszewski – Bałuszyński, Krotofil, Bludnyk, Szary – Płonka, Otręba – Vrťo, Muszalik, Sobczak (88. Mandrysz) – Feruga. Trenér: Marek Wleciałowski
Opava: I. poločas: Květon – Vavřík, Švec, Horka, Můčka – Metelka, Wirth, Polách, Schaffartzik – Grussmann – Jurečka. II. pol.: Hampel – Vavřík, Švec, Dvorník, Schaffartzik – Němec, Schneider, Polách, Sedláček – Mrázek, Komenda. Trenér: Jan Baránek

Jan Šimek