Opavští začali aktivně a hned v úvodu zakončoval Mrázek ve skluzu nad bránu. Na druhé straně domácí obraně pláchl Novák a jeho přízemní pumelice jen těsně minula levou tyč opavské brány.

Pak agilní Mozol obešel dva protihráče a dostal se sám před brankáře, jenže ze slibného místa rozvlnil jen boční síť. Po dvaceti minutách Slezané poprvé slavili. Pospěch na pravé straně vybojoval balon, poslal ostrý centr na Schaffartzika, který jej z krkolomné pozice výborně sklepl Mrázkovi, a ten propálil Prekoviče.

Neuběhlo ani pět minut, po dalším povedeným pasu Pospěcha se do vzduchu pověsil Kuzmanovič a hlavou neomylně poslal Opavu do dvoubrankového vedení. Nervózně hrající Borčice si toho směrem dopředu mnoho nevytvořily, po půlhodině hry navíc Grussmann ranou z otočky přidal třetí zásah.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Aktivní Slezský FC měl více ze hry a hned na startu druhého poločasu si balon po Schaffartzikově ostrém stříleném centru srazil brankář do sítě – 4:0. Opavští kontrolovali dění na hřišti, ale dočkal se i slovenský výběr. Zhruba čtvrthodinu před koncem hlavičkou na zadní tyč překonal Kováč opavského gólmana Květona a upravil na konečných 4:1.

Slezský FC Opava – FK Iskra Borčice 4:1 (3:0)
Branky: 24. Mrázek, 28. Kuzmanovič, 33. Grussmann, 47. Schaffartzik – 74. Kováč
Opava: Vašek (59. Květon) – Pospěch (46. Čelůstka), Simerský, Žídek, Hrabina – Grussmann (59. Jurečka), Jursa (59. Janetzký), Mozol (59. Horka), Schaffartzik – Kuzmanovič, Mrázek (46. Přichystal). Trenér: Jan Baránek