První branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Už ve třetí minutě vysunul Potočný Prokeše, který centrem ze strany našel ve vápně Partyše a ten prostřelil gólmana – 1:0.  Pak si dvakrát vzali slovo Slováci, jenomže ani v jednom případě Květona nepřekonali. Po necelé čtvrthodině vyhrál Prokeš hlavičkový souboj, míč se dostal k Fickovi, ten jej posunul k Jurečkovi, který udělal gólmanovi kličku, a Opavští vedli už o dvě branky.

Václav Jurečka zařídil i třetí branku. Po centru Čarnoty se míč dostal na levou stranu k Fickovi, jenž balon posadil na hlavu Jurečky a čerstvý mládežnický reprezentant mířil přesně.

Po přestávce opět Slezané hýřili aktivitou. Po spolupráci Prokeše s Lokšou pálil posledně jmenovaný do břevna. V 65. minutě se už odchovanec vítkovického fotbalu dočkal, když mířil mezi tři tyče po přesném centru Potočného. Do konce zápasu ještě nebezpečně stříleli Vybíral se Šromem, ale skóre se už neměnilo.

„Není to ještě dokonalé, ale v posledních třech zápasech se už náš herní projev blíží tomu, čím se chceme prezentovat v soutěži. To znamená napadat nahoře, rychlý přechod po ztrátě balonu do obraných pozic," řekl po utkání opavský trenér David Vavruška.  Další zápas odehraje Opava v pondělí, a to od 18 hodin proti domácím Luhačovicím. „Byť hrajeme se soupeřem z nižší soutěže, toto utkání dá hráčům více než trénink, navíc máme poměrně široký kádr, takže se protočí i všichni hráči," dodal kouč Slezského FC.

MFK Dubnica - Slezský FC Opava 0:4 (0:3)
Branky: 3. Partyš, 14. a 35. Jurečka, 65. Lokša
Opava: Květon (46. Hampel) - Čarnota (46. Hrabina), Wirth, Metelka, Potočný - Partyš (61. Šrom), Vybíral, Sedláček (61. Zapletal), Ficek (67. Schaffartzik) - Jurečka (46. Lokša), Prokeš (61. Krčmařík)