Na perfektně připraveném trávníku za opavským koupalištěm začali domácí opravdu výborně. Už v desáté minutě se na hranici velkého vápna uvolnil Hynek Prokeš a krásnou ranou k tyči otevřel skóre. Jeho celkový výkon se dá označit za nadstandardní.

„Útočník musí být nebezpečný pro bránu. To Hynek permanentně plnil," poznamenal trenér Opavy Josef Mazura.

Nadějný forvard SFC se dostal minimálně do dalších dvou tutových šancí. Pohotový Hlaváč ovšem dalším gólům v prvním poločase zabránil. V dresu hostí se objevil opavský útočník Martin Neubert, jenž by se s Frýdkem mohl domluvit na angažmá. Odehrál celý zápas a vedl si skvěle. Pokrýval balony, sklepával centry a pro hru hostí byl velice platný.

Kouč Josef Mazura o poločase vyměnil skoro celou sestavu a tempo ve druhé půli trochu opadlo. I tak Michal Šrom patnáct minut před koncem pečetil pěkným přehozením Prepsla na 2:0.

„Dobrý zápas s dobrým soupeřem. Bylo to utkání, v němž se jezdilo nahoru dolů," pochvaloval si Josef Mazura. Jeho protějšek, trenér Frýdku-Místku Milan Duhan, měl podobné pocity: „Myslím si, že se hrál svižný fotbal a utkání splnilo svůj účel. Nějaké příležitosti jsme si vytvořili, góly z toho ovšem nevzešly."

Slezský FC - MFK Frýdek-Místek 2:0 (1:0)
Branky: 10. Prokeš, 75. Šrom

Opava: Květon (46. Novák) – Dohnálek (80. Uvíra), Kuděla (46. Horka), Uvíra (46. Swiech), Hrabina – Metelka (46. Šrom) – Žmolík, Ficek (46. Schaffartzik), Sedláček (46. Šrom) – Prokeš (46. Radzinevičius), Lokša. Trenér: Josef Mazura.
Frýdek-Místek: Hlaváč (46. Prepsl) – Švrček, Literák, Staněk, Sabo (46. Pešek) – Talián, Mozol, Cesnek (46. Prokš), Hantak (55. Forster) – Teplý (46. Chýlek), Neubert. Trenér: Milan Duhan