Mladí Hanáci začali aktivně. Už po dvou minutách měl velkou šanci Hladík, ale Hampel ho vychytal. V 11. minutě odvracel na druhé straně Ondřej Ševčík míč před Mrázkem a málem byl z toho gól.

O pět minut později bylo živo před opavskou brankou, to když tvrdě pálil Schmidt, ovšem domácí brankář byl proti. Další šanci měli olomoučtí mladíci ve 31. minutě. Opava dala prostor Adamu Ševčíkovi, který šel sám na Hampla, avšak ten opět vytáhl skvělý zákrok.

O dvě minuty později byla k vidění první branka. Janetzký přihrál Metelkovi, ten uvolnil Machálka, jemuž se podařilo přehodit brankáře Reichla – 1:0. Brzy bylo srovnáno, to když si ve skluzu míč dal do vlastní branky Svatonský.

To nebylo z prvního poločasu vše. V jeho poslední minutě vybojoval hlavou míč Martin Zagol pro Metelku, ten našel Machálka a Opavští měli vedení zpět.

Po přestávce byli nebezpečnější Hanáci, vycházela jim kombinace a v 55. minutě se dočkali vyrovnávací branky. Z dálky se trefil Falta a upravil na konečných 2:2.

Slezský FC Opava – Sigma Olomouc B 2:2 (2:1)
Branky: 33. a 45. Machálek – 37. Svatonský (vlastní), 55. Falta. Rozhodčí: Proske – Kotík, Neděla. Diváků: 51
Opava: Hampel (46. Godula) – M. Zagol (46. Matěj Hrabina), Mikula (46. Hoza), Vojtěšek (46. Macíček), Čelůstka (46. Pavlíček) – Metelka (46. Jursa) - Svatonský (46. Schaffartzik), Janetzký, Janošík (46. Lavrovič) – Machálek (46. Kuzmanovič), Mrázek (69. Machálek). Trenér Jan Baránek