Na hřišti v Kravařích se začalo pěkně zostra. Oba týmy hrály aktivně a skóre se měnilo už po jedenácti minutách, když Karvinou poslal do vedení povedenou hlavičkou Kalabiška.

Vzápětí se ovšem dostavila opavská odpověď. Po rohu se k odraženému míči dostal na hranici vápna obránce Matěj Helebrand a parádní hlavičkou s přispěním břevna i tyče srovnal na 1:1.

Slezský FC začal prvoligového soupeře přehrávat a brzy šel do vedení. Kayamba prolétl kolem karvinských obránců a chytře přeloboval gólmana Pindrocha – 2:1.

Ve druhém poločase se hrálo prakticky jen na bránu Karviné. Do slibné příležitosti se prokličkoval Jurečka, ale pálil vedle. Tentýž hráč pak při úniku těsně minul pravou tyč karvinské brány.

Třetí gól Opavy mohl přidat Puškáč, jenže sám před prázdnou bránou vypálil vedle. Naopak střídající Jursa si po rychlé kombinaci obhodil obránce a přízemní střelou zvýšil na 3:1. V závěru mohl Slezský FC přidat čtvrtý gól. Po střele Jurečky už míč směřoval do sítě, na brankové čáře mu v tom ještě pomohl Puškáč, jenže ke smůle Opavy byl v ofsajdu.

Po sobotním testu mají opavští fotbalisté volno, v pondělí pak zamíří na soustředění do tradiční lokality – Švamlova Mlýna.

Slezský FC Opava – MFK Karviná 3:1 (2:1)
Branky:
16. M. Helebrand, 28. Kayamba, 69. Jursa – 11. Kalabiška. Rozhodčí: Proske – Kotík, Trigas

Opava: Fendrich – Helebrand, Simerský (46. Radić), Žídek, Čelůstka – Schaffartzik – Kayamba (58. Jurečka), Zavadil (58. Jursa), Zapalač (66. Mozol) – Smola (58. Puškáč), Kuzmanović (66. Stříž). Trenér: Roman Skuhravý
Karviná: Pindroch – Čolić, Piaček, Hošek, Eismann (52. Smrž) – Janečka (52. Puchel), Panák (68. Piňa) – Štepanovský, Budínský (57. Moravec), Kalabiška – Wágner (52. Duda). Trenér: Jozef Weber

Jan Šimek