Opavští začali aktivně a měli herní převahu. K hlavičce z dobré pozice se probil Radić, ale mířil těsně vedle. Na opačné straně však tentýž fotbalista srazil centr rukou a rozhodčí Dudek ukázal na penaltový puntík.

Míč si vzal Skrzypczak, dloubákem překonal Šroma a Odra vedla. Slezský FC přidal, ovšem ne a ne se prosadit. Povedlo se to až Jurečkovi, který v závěru první půle srovnal.

Opavský celek v reflexivních dresech postupem času utahoval šrouby. Střídající Kuzmanović vysunul Kayambu, ale jeho rána skončila těsně vedle. Opava se dočkala až v 81. minutě, když jeden z hráčů polského týmu zahrál ve vápně rukou a druhý pokutový kop byl na světě.

Míč si vzal Kuzmanović a přízemní střelou k pravé tyči strhl vedení na stranu Slezského FC, který si tak připsal třetí výhru v přípravě.

Slezský FC Opava – Odra Opole 2:1 (1:1)
Branky: 44. Jurečka, 81. z pen. Kuzmanović – 15. z pen. Skrzypczak. Rozhodčí: Dudek – Mikeska, Broskevič
Opava: Šrom (46. Lasák) – M. Helebrand (63. Hrabina) (74. M. Helebrand), Simerský, Radić (46. Žídek), Stříž – Kayamba (69. Strnad), Mozol (69. Rychlý), Jursa, Končal (63. Zapalač) – Puškáč, Jurečka (63. Kuzmanović). Trenér: Roman Skuhravý

Jan Šimek