Hosté na Slezský FC vlétli a od úvodního hvizdu se prezentovali aktivním pressingem, kterým nutili svěřence kouče Baránka k chybám, a ty brzy přišly.

Už ve 3. minutě došlo po rychlé akci Machálka k nedorozumění mezi gólmanem Hampelem a stoperem Dvorníkem, které vyústilo ve vlastní branku zkušeného stopera. Následně se do zakončení dostal hostující Hirsch, ale mířil nad. Opavští zvedali ruce nad hlavu zhruba po půlhodině hry, ale Kerestešově brance předcházel ofsajd.

V závěru poločasu ztratili Slezané míč ve středu hřiště, Krejčíř jej posunul na rozběhnutého Hirsche, který parádním centrem našel Machálka, jehož hlavička jen těsně minula levou tyč. Minutu před koncem první půle srazil Kazár ve vápně Schaffartzika a kopala se penalta. K míči se postavil mladý útočník Jurečka, pokutový kop však zahrál ležérně a nechal vyniknout brankáře Kofroně, který míč vytěsnil mimo tyče.

Po změně stran byla aktivnějším celkem Opava, nicméně Jurečka pálil mimo a se svou ranou ze dvaceti metrů neuspěl ani Binar. Domácí měli v těchto chvílích více ze hry a Binar se ocitl po hodině hry v další velké šanci, kdy Pomp poslal do prostějovské šestnáctky střílený centr, který obránci odvrátili právě k Binarovi, jenže ten napálil pouze jednoho z hráčů Prostějova na brankové čáře.

Zato hosté opavské chyby trestali. V 69. minutě se ke standardce postavil Mazouch a z osmnácti metrů parádním způsobem zakroutil míč k tyči mimo dosah Květona, který plachtil vzduchem marně. Šest minut nato navíc dostal Krč nabito od Dostála a z bezprostřední blízkosti propálil Květona – 0:3. Slezský FC mohl v závěru alespoň snížit, ale nadějný Němec po svém odvážném průniku pouze orazítkoval tyč, a tak se skóre již nezměnilo.

Slezský FC Opava – 1. SK Prostějov 0:3 (0:1)
Branky: 3. Dvorník (vlastní), 69. Mazouch, 75. Krč

Opava, I. poločas: Hampel – Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Wirth – Metelka, Sedláček, Skřehot, Schaffartzik – Jurečka. II. poločas: Květon – Pomp, Švec, Dvorník, Keresteš – Bartozel, Swiech, Binar, Němec – Jurečka, Komenda. Trenér Jan Baránek
Prostějov: Kofroň (82. Běhalík) – Krejčíř (58. Dostál), P. Hloch, Soušek (78. Olejník), Kazár – Hirsch (83. M. Hloch), Mazouch, Fládr, Krč (80. Petrásek) – Pančochář (68. Pořízka), Machálek (73. Kopečný). Trenér František Jura

Jan Šimek