Opavští začali aktivně a už po necelých deseti minutách se do míče opřel Jurečka, ale jeho přízemní dělovka zpoza šestnáctky šla těsně vedle levé tyče. Krátce nato se žluto-modří poprvé radovali. Rozběhnutý Kuzmanovič dostal přihrávku za obranu, udělal kličku gólmanovi a poslal míč do prázdné branky – 1:0.

Po půlhodině hry se po centru z levé strany objevil v dobré pozici Svatonský, jenže hlavičkoval těsně mimo. Vzápětí po faulu na Jurečku kopali Slezané přímý kop. Míč si nachystal Kuzmanovič a povedenou ranou orazítkoval pravou tyč soupeřovy brány.

Chuť si spravil o pár chvil později. Čelůstka předal míč Jurečkovi, který mu jej vrátil efektní patičkou, opavský bek nacentroval do ohně a srbské kladivo ve službách Opavy přidalo druhý zásah.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Slezský FC byl aktivnějším celkem a zvýraznit jeho náskok mohl po Fišerově akci Jurečka, který dostal zadní tyč, kde jej sklepl pro své spoluhráče. Všechny tři střely opavských hráčů ale se štěstím zablokovali obránci Rybniku.

Zhruba dvacet minut před koncem přišla velká chvíle pro Grussmanna, který se trefil vskutku náramně, a uzavřel skóre na 3:0. Slezané tak v přípravě ještě neprohráli, po Chorzówě s juniorkou Brna si poradili i s Rybnikem a ve všech třech případech udrželi čisté konto.

Slezský FC Opava – KS ROW 1964 Rybnik 3:0 (2:0)
Branky: 16. a 40. Kuzmanovič, 69. Grussmann.
Opava, I. poločas: Vašek – Hrabina, Žídek, Dvorník, Čelůstka – Svatonský, Metelka, Janetzký, Jurečka – Jursa – Kuzmanovič. II. poločas: Květon – M. Helebrand, Dvorník, Češek, Čelůstka (67. Hrabina) – Jursa (67. Metelka), Žídek (67. Janetzký) – Jurečka, Grussmann, Fišer – Mrázek. Trenér Jan Baránek