Mladý útočník je momentálně hospitalizován na chirurgickém oddělení Slezské nemocnice v Opavě se silným otřesem mozku.

K inkriminovanému zákroku došlo už ve třetí minutě zápasu. Po nezaviněném střetu zůstal opavský útočník bezvládně ležet. „Adam byl celý v křeči. Měl zapadlý jazyk, který se nám sice nepodařilo vytáhnout, ale umožnili jsme mu dýchání a podařilo se nám ho stabilizovat," prozradil masér Slezského FC Opava Tomáš Andrés, který mu poskytl první pomoc.

Následně byl Adam Kušner transportován rychlou záchrannou službou na chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

„Adam má za sebou první vyšetření, momentálně spí na pokoji," řekl Deníku technický manažer SFC Opava Jaroslav Rovňan. „Vypadá to, že prodělal silný otřes mozku. Nyní ho čekají další vyšetření," dodal Rovňan. Podle prvních informací se hovořilo o tom, že by měl mít i zlomená žebra.

„Uvidíme, co přinesou další vyšetření. Jsme rádi, že Adam už i komunikoval," pokračoval technický manažer SFC. „Věřím, že brzy bude v pořádku a co nejdříve ho uvidíme opět na trávníku," zdůraznil Jaroslav Rovňan.

Hodně špatně byl na tom i druhý aktér střetu, brankář Štěpán Kohoutek. „Je to mladý klučina, vzalo ho to, ale šlo o nezaviněný střet, nešlo o nic zákeřného nebo tvrdého. Takových střetů je fotbale celá řada, bohužel tento dopadl takhle. Brankář Slovácka si bral od nás na Adama telefonní číslo, že se s ním chce spojit," uzavřel Rovňan.

Smutný zápas ve znamení smutného incidentu

Přípravný zápas Slezského FC Opava s béčkem Slovácka se nedohrál. Důvodem bylo vážné zranění opavského útočníka Adama Kušnera. Oba týmy se nakonec domluvily na předčasném konci zápasu, což zcela logicky vyplynulo z dané situace.

Při odchodu hráčů ze hřiště malá hrstka fanoušků hlásicích se k barvám Opavy verbálně napadla hostujícího brankáře Kohoutka, kterého se následně zastali opavští hráči a ti byli napadeni taky. Chování těchto příznivců bylo zcela nepochopitelné a neomluvitelné.

Klub na chování těchto jedinců zareagoval tiskovým prohlášením, ve kterém se píše: „Vedení Slezského FC Opava včetně trenérů a hráčů je pohoršeno chováním malé skupinky rádoby příznivců SFC Opava po předčasném ukončení přípravného duelu se Slováckem. Tito fanoušci očividně notně posilněni alkoholem verbálně uráželi brankáře hostí a následně i domácí hráče, kterým dokonce vyhrožovali.

Klub se od těchto příznivců distancuje a jejich chování odsuzuje. Dělají tím špatné jméno nejen klubu, ale i většině slušných opavských fandů. Slezský FC zvýší bezpečnostní opatření na přípravné utkání. Fanoušci pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek nebudou na tyto zápasy vpuštěni."