První poločas příliš Opavě nevyšel. Už po osmi minutách se k míči po prodloužené hlavičce dostal Fojtášek a otevřel skóre. Slovácko se dál snažilo, rychlými přihrávkami Opavské místy přehrávalo. Nicméně ve 21. minutě mohlo být srovnáno. Mrázkovi ale chyběl k tomu, aby míč dostihl, malý kousek.

To na druhé straně odcentroval Jeleček a Háša zvyšoval hlavou na 0:2.

Ve 26. minutě na druhé straně odcentroval Matěj Hrabina a Ševčík z dobré pozice levačkou minul hostující branku. O pár chvilek později kopal po faulu na Mrázka Schneider trestný kop, ovšem nezahrál ho příliš dobře.

Tři minuty před poločasem mohli jít hosté do třígólového trháku. Jenomže Háša penaltou pohrdl a balon nasměroval do tyče. Poslední šanci první půle měl Mrázek, míč letící do sítě ale z brankové čáry vykopl hostující stoper.

Do druhého poločasu poslal trenér Jan Baránek novou jedenáctku a ta měla navrch. V 55. minutě pálil nad branku Schaffartzik. V 71. minutě vnikl do vápna Vavřík, byl faulován a sudí Proske nařídil penaltu. K její exekuci se postavil Schaffartzik a s přehledem ji proměnil.

Opavští měli dál navrch. Do dobré pozice se dostával Kuzmanovič, chytrým zaseknutím se zbavil protihráče, jenomže místo zakončení slibnou možnost zazdil zbytečnou přihrávkou. V 82. minutě si chytře se šancí poradil Vavřík a přehodil gólmana - 2:2.

Následně centr Němce skončil na břevně a tentýž hráč mohl o pár okamžiků později dát vítězný gól, jeho pokus byl ale zblokován na roh. Opava tak s béčkem Slovácka remizovala 2:2. V sobotu jí čeká pohárový duel v Novém Jičíně, který má výkop v 17 hodin.

„Nešlo o generálku, zápas jsme nechtěli původně ani hrát, ale byl předem domluvený. Utkání bylo ale krásné v tom, že nám ukázalo, kdo je schopen, a kdo ne. Pozitivum vidím v tom, že druhá sestava chtěla vývoj zápasu zvrátit," poznamenal trenér Opavy a pokračoval: „Zápas jsme brali jako trénink a vyhodnotili individuální výkony hráčů, v tom byl nádherný a posunul nás hodně daleko."

Slezský FC Opava – Slovácko B 2:2 (0:2)
Branky: 71. Schaffartzik (penalta), 82. Vavřík – 8. Fojtášek, 22. Háša.
Opava I. poločas: Květon – Pospěch, Mikula, Schneider, Matěj Hrabina – Metelka – Machálek, Grussmann, Svatonský - Ševčík – Mrázek. II. poločas: Hampel – Vavřík, Macíček, Dvorník, Čelůstka – Horka – Němec, Kuzník, Schaffartzik – Kuzmanovič, Neubert. Trenér Jan Baránek