Už po třech minutách hry se poprvé měnilo skóre. Nekuda šel důrazně na branku, dostal se až k zakončení a prostřelil brankáře Palečka – 1:0. Více ze hry měl ale Třinec, zejména Gulajev byl při chuti. Nejdříve tento bývalý útočník pražské Slavie a Hlučína hlavičkoval nad, poté po akci Lisického prověřil dělovkou gólmana Květona.

To druhá opavská akce skončila brankou. Němec zatáhl po lajně balon, odcentroval a Schaffartzik procedil míč mezi nohama hostujícího gólmana.

Do konce prvního poločasu už bylo horko jen před Květonovou brankou. Nejdříve zahrozil Joukl. Ve 37. minutě kopal Malíř rohový kop, domácí nepokryli na přední tyči Hášu, který nedal Květonovi šanci – 2:1. Pět minut před poločasem chybělo Gulajevovi kousek, aby trefil odkrytou branku.

Chvíli na to kopal Třinec rohový kop. Malíř nasměroval balon na hlavu Čelůstky, avšak třinecký stoper těsně minul branku.

Pro druhý poločas prostřídal opavský kouč Jan Baránek téměř celou sestavu a hra se trochu srovnala. Třinec byl sice silnější na míči, ale šance měli i domácí. Tu největší Jan Schaffartzik, který nastřelil břevno. Velké problémy hostující defenzivě dělal také rychlonohý Jurečka, po jednom jeho výpadu se dostal do nadějné pozice Wirth, na brankáře Bruka ale nevyzrál. Na druhé straně hlavičkoval nad Gavlák.

Slezský FC Opava - Fotbal Třinec 2:1 (2:1)
Branky: 3. Nekuda, 19. Schaffartzik – 37. Háša.
Opava: Květon – Vavřík, Horka (46. Švec), Dvorník, Matěj Hrabina (46. Můčka) - Schneider (46. Wirth) - Němec (46. Metelka), Grussmann (46. Sedláček), Schaffartzik – Nekuda (46. Komenda) – Mrázek (46. Jurečka)