Opavský tým začal aktivně a po dvaceti minutách šel do vedení po rohu, když Smola zblízka přesnou hlavičkou otevřel skóre.

V závěru první půle po zbytečném nedorozumění slovenský soupeř Opavy srovnal, ale ještě do konce poločasu po průniku Kayamby pohotově dorazil míč do brány Jurečka – 2:1.

Hned po změně stran začali Slezané opět útočit. Kuzmanović se dostal k odraženému míči a skluzem jej poslal za záda brankáře. Pak Puškáč pálil z voleje těsně vedle. Opava sice podruhé inkasovala, ale Kuzmanović následně obešel brankáře a uklidil míč do prázdné svatyně – 4:2.

V 64. minutě pak propálil slovenského gólmana potřetí a hattrick byl na světě. O pár minut později Opavští inkasovali třetí gól, ale poslední slovo měl Slezský FC. Zapalač po rychlé otočce odcentroval na zadní tyč, Kuzmanović sklepl balon pro Strnada, který upravil skóre na 6:3.

Slezský FC Opava – MŠK Žilina B 6:3 (2:1)
Branky Opavy: 49., 56. a 64. Kuzmanović, 21. Smola, 44. Jurečka, 80. Strnad.
Opava, I. poločas: Lasák – Stříž, Kolísek, Žídek, M. Helebrand – Rychlý – Kayamba, Zavadil, Jursa – Smola, Jurečka. II. poločas: Lasák – M. Helebrand (64. Stříž), Simerský, Radić, Čelůstka – Schaffartzik – Zapalač, Mozol, Strnad – Puškáč, Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý

Jan Šimek