Opava začala aktivně a po sedmi minutách se jako první osmělil Jurečka, ale jeho ránu srazil obránce do zámezí. Z následného rohu Opavští nevytěžili zhola nic. Následně se k nebezpečné hlavičce dostal Schaffartzik, ale brankář Zvolenu Jenčo byl připraven.

Na druhé straně pronikl kolem domácích beků Válovčan, ale gólman Vašek jej vychytal. Ve 25. minutě ve vápně zavrávoral Kuzmanović a dožadoval se penalty, píšťalka sudího však zůstala němá. Po půlhodině hry chyboval Mikula, Kamenec parádně odcentroval na Špilára, ten se dostal k hlavičce a Vašek chytil jistý gól.

Po změně stran udělal kouč Baránek v sestavě dvě změny a Opava začala slovenského soupeře přehrávat. Úvodní branky se dočkala v 58. minutě, kdy z necelých dvaceti metrů napřáhl Habusta, a trefil se pěkně k tyči.

Pak si Jurečka vyměnil míč s Mrázkem, prvně jmenovaný naservíroval střílený centr do ohně, ale Mrázek ve skluzu netrefil bránu. O pár chvil později už Slezané vedli o dva góly. Mikula odcentroval na Pospěcha, který míč hlavou sklepl na Mrázka a ten mu balon vrátil. Pravý bek Slezského FC pak parádním centrem vyslal do úniku Jurečku, který sám před brankářem nezaváhal a chladnokrevně zavěsil – 2:0.

Hosté v závěru tlačili a Lienerovo sólo musel hasit skvěle chytající Vašek. Nakonec však stejně kapituloval. V poslední minutě domácí neubránili standardku a Kožička upravil na konečných 2:1.

Slezský FC Opava – MFK Lokomotiva Zvolen 2:1 (0:0)
Branky: 58. Habusta, 73. Jurečka – 90. Kožička. Rozhodčí: Dresler – Uličný, Malý.
Opava: Vašek – Pospěch, Mikula, Metelka (74. Macíček), Hrabina (46. Čelůstka) – Svatonský (46. Mrázek), Habusta, Horka (77. Vojtěšek), Schaffartzik – Jurečka (79. Lavrovič), Kuzmanović (74. Grussmann) Trenér Jan Baránek

Jan Šimek