V sestavách obou týmů se objevilo množství mladých hráčů, kteří se chtěli trenérům ukázat, a tak utkání rozhodně nebyla žádná oťukávaná. Hned od prvních minut byla vidět snaha o útočnou aktivitu. Krnovští se snažili kombinovat po zemi, ale všechny pokusy končily u stoperské dvojice Hoza-Hrabina.

Domácí zase využívali rychlých brejků. Po jednom z nich se v desáté minutě sám před krnovským brankářem Bočkem zjevil Kubalák, ale hostující gólman jeho pokus vykopl. Krnov poprvé více zahrozil o osm minut později. Charizanis poslal míč z roku před branku, kde si sbíhal Šmíd, ale brankář Godula se zaskvěl. Svižný fotbal pokračoval i v dalších minutách.

Ve třiadvacáté minutě se Opava poprvé radovala. Centr Černohorského si hostující beci nešťastně srazili do sítě, 1:0. Aby toho nebylo málo, o sto dvacet vteřin později se v souboji zranil krnovský obránce Dvořák a musel odstoupit. Jeho místo zaujal Šmíd, na hřišti pak sestavu doplnil Dankovič.

Krnov byl blízko vyrovnání devět minut před přestávkou. Na dlouhý míč si naběhl Hudský, chtěl přelobovat vyběhnutého Godulu, ale nezamířil přesně. Ze závěrečných okamžiků první půle se stala přehlídka zbytečně tvrdých osobních soubojů, jeden faul střídal druhý.

Po přestávce se sestavy obou mužstev mírně obměnily. A Krnov začal zhurta. Šmíd byl v sedmačtyřicáté minutě faulován tři metry před šestnáctkou. Míč si k trestnému kopu postavil Adam Ondra a nedal střídajícímu brankáři Štenclovi vůbec šanci 1:1.

Odpověď přišla hodně rychle, hned za pět minut. Mezera si obhodil krnovského Štalmacha a prostřelil Kočendu, který do druhé půle přišel do brány místo Bočka, 2:1.

V padesáté sedmé minutě udeřila Opava potřetí. Rychlý brejk zakončili domácí vyšachováním celé obrany včetně brankáře a Továrek už dával do prázdné branky, 3:1. Poté Domácí trochu přestali hrát a soupeř z Krnova se opět dostával více do hry. V dobré příležitosti před opavským brankářem Štenclem se objevil Charizanis, ale ochránce domácí svatyně výborně zachránil.

Devět minut před koncem vystihl nepřesnou malou domů krnovský Havlíček, šel zcela sám na gólmana Štencla, udělal mu kličku a uklidil míč do sítě, 3:2. Krnov se ještě hnal za vyrovnáním, v osmaosmdesáté minutě vyslal jedovku Adam Ondra, ale na vítězství domácího celku se už nic nezměnilo.

Slezský FC Opava B – FK Krnov 3:2 (1:0)
Branky: 23. vlastní, 52. Mezera, 57. Továrek - 47. Adam Ondra, 81. Havlíček

Opava B: Godula (Štencel) – Maléř, Hoza, Hrabina, Pavlíček – Vikr (46. Němčík), Galvas, Martin Zagol, Černohorský (46. Mezera) – Kubalák, Továrek. Trenér: Lubomír Hrabina
FK Krnov: Boček (46. Kočenda) – Dvořák (25. Dankovič), Prčík, Daříček, Štalmach – Charizanis, Adam Ondra, Havlíček, Hudský (Simichanidis), Navrátil – Šmíd. Trenér: Antonín Mura

Lubomír Hrabina: Pozitivní bylo nasazení

Bylo to první utkání zimní přípravy, tak co vám ukázalo?

My jsme měli teď docela náročný týden. Navíc pro dnešní utkání jsme měli k dispozici úzký kádr, protože někteří hráči jeli s áčkem. K tomu máme ještě čtyři zraněné, takže dostali šanci i ti, co se vrátili z hostování.

První půle byla z naší strany, myslím, slušná. Hra byla organizovaná, líbilo se mi to. Ve druhém poločase, v době, když jsme dali na 3:1, tak jsme přestali hrát a soupeř si vytvořil více šancí. Bylo to takové rozhárané.

Bylo tam až nezvykle hodně osobních soubojů…

To bylo asi tím, že to byl první zápas, první zápasová zátěž jak pro nás, tak pro Krnov. Je pravda, že to utkání bylo místy zbytečně vyhrocené a hodně vyhecované.

Co byste našel pozitivního na tomto utkání?

Začnu negativy. Před zápasem jsme si řekli, že nechceme dostat žádný gól. Dostali jsme dva, i když ten první byl po přímém kopu, kdy si myslím, že si gólman postavil špatně zeď. Druhý pak byl po chybě našeho hráče, kdy dával malou domů, soupeř to vystihl a dával na 3:2.

A teda co bylo pozitivní? určitě nasazení hráčů a po dlouhé době jsme byl spokojený s organizací hry, i když jenom v první půlce.

Máte hodně mladý a perspektivní kádr…

Určitě kluci mají velký potenciál do budoucna, navíc ještě dneska šest hráčů základné sestavy nehrálo. My jsme s Krnovem hráli přípravu už v létě, prohráli jsme 3:1. Takže je super, že jsme je dneska porazili. (směje se)

Antonín Mura: Potěšil mě střed zálohy

Máte za sebou týden tréninku a hned první přípravný zápas s Opavou. Co vám ukázal?

Samozřejmě, že nějaké poznatky jsme si z toho utkání vzali. Přijeli jsme bohužel bez několika hráčů, některých klíčových, ale na to se nechci vymlouvat. Jsem rád, že jsme mohli nasadit mladé kluky, někteří jsou hodně šikovní. Některým se musí ukázat, že na to buď mají, nebo nemají, tak to ve fotbale chodí. Myslím, že to nebyl špatný zápas, i s výsledkem jsem spokojený, dva góly jsme dali.

Jak se vám líbil a hra vašeho týmu, co bylo dobré?

Velké pozitivum tohoto utkání a vůbec našeho týmu je střed zálohy. Adam Ondra převyšoval prakticky všechny, byl to stoprocentně nejlepší hráč na hřišti. Takže v záloze jsme byli dobří, ale vpředu jsme hlavně v první půli moc nepodrželi balón. Nemáme zatím útočníka, tam ho hodně potřebujeme. Až se situace kolem útoku vystříbří, až to vyřešíme, tak to bude dobré.

Jak hodnotíte výkon nových tváří? Navrátil, Štalmach, Charizanis…

U Navrátila to ještě nebylo ono, potřebuje se více zapracovat do toho týmu. Štalmach hrál v první půli dobře, ale po přestávce tam udělal pár chyb, bohužel jsme z toho dostali gól. Jinak jsem s jejich prací spokojený, ale každopádně je ještě brzy něco hodnotit, hlavně se to nedá na základě jednoho utkání. Uvidíme…

Ve druhé půli se ve středu zálohy objevil ještě jeden „nový" fotbalista…

To je krnovský odchovanec Simichanidis. Šikovný kluk, který potřebuje dostat šanci a prostor, aby ukázal, co umí. To bylo taky pozitivum tohohle zápasu.

Před utkáním jsme říkal, že při absenci Tarase Furčáka si chcete vyzkoušet gólmany…

No, tak tohle utkání mi toho moc neukázalo. Sice jsme dostali tři góly, za které ale brankáři nemohli. Ale Opava nás na tomhle postu zase moc neprověřila nějakou střelbou. Ale měli tam pár zákroků. Když to vezmu na šance, tak my jsme na začátku měli jednu, možná dvě takové pološance, kdybychom je dali, tak to zase vypadá jinak.

Každopádně silnou stránkou Romana Bočka, brankáře, je hra nohama, dost pomáhal obráncům při rozehrávce…

Roman hrával ve Městě Albrechticích i v poli. On je takový hodně všestranný, což je dobře. Hraje, chytá, v tom je jeho velká deviza, že těma nohama to umí. Uvidíme, jak jej prověří další zápasy.

Hodnotíte utkání i přes prohru pozitivně?

Myslím, že můžu být spokojený. Bylo první utkání zimy, navíc s třetiligovým týmem, takže 2:3 je pěkný výsledek.